Кліматична криза провокує численні захворювання мозку

Дослідники б’ють на сполох через іще один серйозний наслідок глобального потепління.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Кліматична криза, що розгортається по всій планеті, наражає людство на різні небезпеки. На жаль, ті, хто найменше сприяв глобальному потеплінню, нерідко стикаються з його найсуворішими наслідками. Останнім часом науковці дедалі частіше говорять про вплив зміни клімату на здоров’я мозку.

Команда з Університетського коледжу Лондона проаналізувала 332 наукові статті, що виходили друком протягом 1968-2023 років. Результати показали, що ймовірний негативний вплив зміни клімату на здоров’я мозку людей буде істотним, розповіло видання IFLScience.

Науковці зосередилися на 19 неврологічних недугах, серед яких були інсульт, мігрень, хвороба Альцгеймера, менінгіт, епілепсія та розсіяний склероз. Вони також розглянули поширені психічні розлади, такі як тривожність, депресія та шизофренія.

скульптура голова

Про що дізналися вчені

«До цього часу проводилося мало досліджень, які оцінювали наслідки майбутніх кліматичних сценаріїв для здоров’я головного мозку», – зазначив професор Санджай Сісодія, котрий очолив команду.

Зміни погоди, спричинені кліматичною кризою, екстремальні хвилі тепла та заморозки, є факторами ризику для здоров’я мозку, зауважили дослідники. Команда виявила, що захворюваність, госпіталізація та ризик смертності від багатьох психічних розладів пов’язані з підвищеною температурою довкілля, щоденними коливаннями температури, а також екстремально високими та низькими температурами.

«Ми маємо явні докази впливу клімату на захворювання мозку, особливо на інсульт та нейроінфекції», – заявив професор Сісодія.

За його словами, екстремальні температури, а також значні коливання температур протягом дня, надзвичайно небезпечні. Зокрема, зависокі нічні температури можуть порушити сон. А поганий сон є причиною низки захворювань головного мозку.

Причиною для занепокоєння також є те, що люди з психічними або неврологічними захворюваннями можуть не мати можливості звертатися за медичною допомогою у разі погіршення умов довкілля. Це особливо стосується хворих на деменцію.

Нинішній стан кліматичної кризи досить тривожний. А в майбутньому ситуація лише погіршуватиметься, якщо країни не боротимуться з глобальним потеплінням.

Результати дослідження опублікував журнал Lancet Neurology.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU