Сили тануть, кілограми – ні: люди з надмірною вагою з роками фізично слабшають

Науковці вважають, що ожиріння в людей похилого віку збільшує ризик виникнення фізичної слабкості.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Люди з високим індексом маси тіла (ІМТ) з роками ризикують бути фізично слабшими, ніж їхні стрункі однолітки. Це доводить нове дослідження вчених з Університету Осло (Норвегія).

Понад 20 років команда спостерігала за великою когортою жінок та чоловіків віком 45 років і більше. Результати виявилися невтішними: учасники дослідження з надмірною вагою втрачали сили значно швидше, ніж ті, хто мав середній ІМТ.

Про що дізналися вчені

Спочатку науковці виміряли ІМТ та об’єм талії у 2340 жінок та 2169 чоловіків у віці 45 років і більше. А потім, упродовж всього періоду дослідження, фіксували зміни у фізичному стані учасників, повідомило видання Independent.

Цікаво, що попервах команда зосередила увагу на людях похилого віку з недостатньою вагою. Адже саме вони, на думку вчених, становили основну групу ризику з огляду на потенційну фізичну слабкість, а також підвищену вразливість щодо різних шкідливих для здоров’я чинників.

Однак паралельно експерти виявили в когорті учасників чимало свідчень того, що безперечний зв’язок простежується також між ожирінням та фізичною слабкістю.

Дослідження, результати якого опублікував журнал BMJ Open, визначило фізичну слабкість як наявність декількох ключових симптомів. З-поміж них, зокрема, погана сила хвата, повільна швидкість ходьби та виснаження. Не дивно, що людям з понаднормовою масою тіла була притаманна низька фізична активність.

Науковці виявили, що учасники з так званим «базовим ожирінням» з більшою ймовірністю будуть значно слабшими в порівнянні з учасниками із середнім ІМТ. Це зумовлено передусім тим, що з віком надмірна вага негативно впливає на м’язову силу та фізичні можливості загалом.

Ба більше: ожиріння також тісно пов’язане з метаболічними порушеннями, запальними процесами та багатьма іншими симптомами, що є невід’ємними супутниками старіння та провокують фізичну слабкість.

Дослідники наголосили на важливості підтримування оптимального ІМТ та об’єму талії, незалежно від кількості прожитих років. Адже це є запорукою збереження фізичної сили в поважному віці. А отже, й більш здорового, якісного і тривалого життя.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU