Кожна п’ята доросла людина не миє руки після туалету: шокове дослідження

Австралійські дослідники проаналізували частоту миття рук дорослими людьми та дійшли жахітливих висновків.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда експертів Австралійської ради з питань безпеки харчових продуктів виявила, що майже п’ята частина дорослих людей не миє руки після відвідування туалету. Ба більше: майже половина учасників дослідження зізналися, що не завжди миють руки перед їдою.

Дещо дивно попереджати дорослих людей про небезпеку серйозних захворювань, які можуть стати наслідком нехтування елементарною гігієною. Але авторам наукової роботи довелося це робити.

Докторка Крістін Карсон, старша наукова співробітниця Університету Західної Австралії, у статті про дослідження для видання The Conversation зазначила: «Ви можете й не захворіти, але сприяєте поширенню бактерій». За її словами, така безвідповідальна поведінка «може підвищити ризик зараження та захворювання інших людей, зокрема тих, в кого імунна система ослаблена».

Про що дізналися дослідники?

В опитуванні взяли участь 1229 осіб віком 18 років і старше. Усіх їх розпитали про практику миття рук. Виявилося, що майже п’ята частина респондентів – 19 відсотків – забувають мити руки після відвідин туалету.

Лідія Бухтманн, генеральна директорка Австралійської ради з питань безпеки харчових продуктів, зазначила, що торік цей показник дорівнював 17 відсоткам. А тим часом кількість тих, хто не бажає мити руки перед трапезою, виросла від 34 торішніх відсотків до нинішніх 42-х.

Також експертка зауважила, що під час пандемії COVID-19 спостерігалося невелике поліпшення ситуації з миттям рук, «але нині австралійці, схоже, повертаються до старих звичок».

Результати показали відмінності у звичці миття рук залежно від статі та віку, розповіло видання Daily Mail.

Як стало відомо, чоловіки рідше, ніж жінки, миють руки після відвідування туалету (80 відсотків чоловіків проти 83 відсотків жінок) або перед тим, як торкатися їжі (55 відсотків чоловіків проти 62 відсотків жінок).

Також з’ясувалося, що молоді люди миють руки значно рідше, ніж представники старших поколінь. Лише 69 відсотків учасників віком до 34 років заявили, що завжди миють руки після відвідин туалету, порівняно з 86 відсотками людей віком від 65 років.

Пані Карсон нагадала, що екскременти містять мільйони мікробів. А ті хто користується туалетом і торкається тамтешніх поверхонь, неминуче ці мікроби підхоплює. «Люди, які нехтують миттям рук, забирають мікроби із собою, а потім залишають їх на кожній поверхні, до якої згодом торкаються».

мікроскоп і віруси

Під час опитування не розглядалися причини, через які люди не миють руки. Але докторка Карсон пояснила, що ці причини різняться залежно від способу життя та обставин.

За її словами, автори іншого дослідження цієї теми ставили питання про причини не миття рук школярам Індії. Більшість респондентів – 91 відсоток – демонстрували низьке «сприйняття загрози захворювання». Іншими словами, вони просто не усвідомлювали ризику захворіти, якщо не помити руки після відвідування туалету, сказала науковиця.

А однією з найбільших перешкод для миття рук виявилася неможливість побачити мікроби на власні очі. Про це розповіли 46 відсотків дітей. При цьому 72 відсотки заявили, що вимили б руки, якби це зробили їхні друзі.

Зрештою дослідники звернулися до населення із закликом: «Завжди мити і витирати руки перед тим, як брати, готувати та вживати їжу, після контакту із сирим м’ясом, рибою, морепродуктами, яйцями або птахом, після відвідування туалету, догляду за дітьми (або іншими людьми) та зміни підгузків, після сякання, після контакту з домашньою твариною чи чищення котячих туалетів, а також після роботи в саду».

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU