Медуза в банці: користь і шкода чайного гриба

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Якщо побачите у когось на підвіконні скляну банку зі слизькою медузою, знайте – це комбуча або чайний гриб, і відомий він людству вже не одне тисячоліття. Його батьківщиною є Тибет: саме там універсальні лікарські властивості стародавнього препарату були виявлені вперше. Розповідаємо, як виростити незвичайну культуру в домашніх умовах, чим тибетські ліки можуть допомогти сучасній людині і кому вони є протипоказані.

Що може чайний гриб?

Лікувальні властивості визначаються природою слизу, що плаває у поживній рідині. Плівка на поверхні солодкого чаю чи соку є сплавом бактерій і дріжджоподібного гриба. Чайний гриб отримав таку назву за здатність продукувати живильне середовище для бактерій та дріжджів. У процесі симбіотичної реакції в закритій ємності спори активно розповсюджуються, заповнюючи собою вільний простір. Завдяки дріжджам, цукор бродить і утворюється спирт. А під дією бактерій спирт окислюється в оцтову кислоту. Внаслідок цього виходить кисло-солодкий газований напій, у якому алкоголю не більше, ніж у квасі. Користь від вживання такого напою і простота вирощування його сировини дозволили комбучі швидко завоювати популярність.

kombucha - Їжа - 50Plus

Чайний гриб  користь

Комбучу корисно пити людям будь-якого віку для зміцнення імунітету. Настій містить корисні органічні кислоти: оцтову, яблучну, лимонну, молочну, глюконову. Це концентрат вітамінів C, B, РР. У чайному грибі є ферменти, що покращують роботу шлунку, мінерали та антибіотичні речовини, котрі не мають побічних ефектів.

Натуральний еліксир здоров’я зміцнює організм, регулює обмін речовин, очищує печінку, шлунок і шлунково-кишковий тракт. У його силах – вивести з організму токсини та солі, що накопичуються в суглобах, зняти головний біль, подолати печію і нормалізувати рівень цукру в крові.

Лікування чайним грибом

Це «зілля» здатне відновити здоров’я після інсульту і допомагає навіть при паралічі кінцівок, коли потрібно знову вчитися рухатися і відчувати. Лікувальний продукт домашнього приготування відновлює чутливість і сприяє нормалізації стану.

Чайний гриб має протизапальні та антибіотичні властивості, знижує артеріальний тиск і вміст холестерину в крові. Ефективним є лікування ним мігрені, хвороби нирок, печінки та сечового міхура. Ще він корисний при розумовій перевтомі. Напій із чайного гриба добре заспокоює. Пити його треба за кілька годин до їжі або після неї.

Застосування для схуднення

Чайний гриб прискорює обмін речовин та сприяє травленню. Випивайте склянку грибного чаю перед їжею або через 30-40 хвилин після того, як вийдете з-за столу. У розвантажувальні дні пийте такий чай із медом чи молоком.

Якщо чай кислить, то зніміть гриб, промийте і перекладіть в окрему банку, заливши слиз свіжим чаєм із цукром. Головне – не тримайте у цей час чайний гриб на світлі, а зберігайте у темному місці. І не заливайте банку до верху, інакше грибу не вистачатиме кисню, і він почне сохнути.

Чайний гриб протипоказання

Через підвищений вміст цукру цей натуральний продукт не рекомендується людям з діабетом та зайвою вагою. Не виключена алергічна реакція на компоненти напою. Ще одним протипоказанням є підвищена кислотність шлунку.

chajnyj gryb - Їжа - 50Plus

Як виростити чайний гриб?

Якщо є можливість, відщипніть для розведення частину готового гриба у тих, хто цим займається: так буде швидше. Але якщо власників чайного гриба у вашому колі немає, можна приготувати настій самостійно. Охолоджений чорний чай потрібно процідити настільки ретельно, щоб у посуді не залишилося жодної чаїнки. Інакше вони вп’ються в ніжний гриб і спричинять його загибель. Чай із квітковими включеннями та ароматизаторами вибагливому грибу так само протипоказаний.

Спосіб 1

На склянку чаю візьміть стільки ж або дещо менше натурального яблучного оцту. Перемішайте чай із оцтом і вилийте у банку. Залиште на два тижні в теплому та темному місці. Через 14-15 днів побачите на поверхні настою тонку плівку молодого гриба, який почне швидко набирати у вазі. Умова – не шкодувати цукру та заварки. Але надто темна заварка може спричинити печію. Потрібно зберегти світлий колір, що його досягає чай у поєднанні з оцтом. А за смаком настій має бути схожим на березовий сік.

nalyvaye vodu v banky - Їжа - 50Plus

Спосіб 2

Необхідно на кілька днів залишити солодку заварку у теплому місці. Коли на поверхні утвориться масляниста плівка, її потрібно акуратно зняти і помістити в теплий солодкий чай (для цього пасуватиме трилітрова банка). Заберіть «грибницю» в тепле місце, розташувавши її подалі від сонячних променів. Приблизно через місяць-півтора виросте чайний гриб. Його треба вийняти, занурити в яблучний оцет і знову опустити у свіжоприготований солодкий чай кімнатної температури. Відтоді гриб буде готовим постачати вам цілющий напій. Раз на 2-3 тижні його треба промивати під теплою проточною водою і мити банку. Цукор має бути розмішаний до заливання чаю. У жодному разі не сипте цукор на гриб: це справить опіки, і гриб загине. Замість цукру можна додати мед, але не замінники цукру.

Доглядайте свій чайний гриб, а він подбає про вас.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU