Дослідники компанії Initial Wahsroom Hygiene (Велика Британія) стверджують, що різдвяно-новорічні прикраси містять у 5 разів більше мікробів, ніж середньостатистичне сидіння унітаза.
Тож висновки з дослідження, ймовірно, змусять багатьох переглянути своє ставлення до гігієни святкового декору.
Як про це дізналися експерти?
За допомогою стерильних тампонів учені взяли зразки для аналізу наявності мікробів на 25 різдвяних прикрасах у п’яти будинках. Серед досліджуваних предметів були, зокрема, штучні ялинки, коробки для них, кульки, віночки та гірлянди.
Команда проаналізувала отриманий матеріал за допомогою біолюмінесцентного визначення АТФ (аденозинтрифосфату). Цей метод дає можливість виявити рівні біологічного життя, невидимі для людського ока. Його широко використовують, наприклад, у лікарнях для оцінювання чистоти поверхонь до і після прибирання.
«Вищі показники АТФ вказують на вищий рівень бактеріального забруднення”, – пояснили дослідники.
Унаслідок аналізу стало відомо, що понад дві третини прикрас (68 відсотків) показали наявність понад 500 умовних одиниць забруднення, що свідчить про його високий рівень.
Найбільш заселеними мікробами виявилися коробки для різдвяних ялинок: їхній показник становив 845 одиниць. Другими за рівнем забрудненості стали власне ялинки із середнім показником 780 одиниць.
Ялинкові кульки містили в середньому 610, а різдвяні віночки – 430 одиниць, розповіло видання Daily Mail.
Тим часом найменш брудними були гірлянди, середній показник яких сягав 286 одиниць.
Для порівняння: зразки, зібрані із сидінь для унітазів, містять в середньому 220 одиниць.
Джеймі Вудхолл, технічний та інноваційний менеджер компанії, що стоїть за дослідженням, зазначив: «Багато хто з нас любить розвішувати прикраси, тримаючи в руках м’ясний пиріг або напій, і прикраси часто передаються від однієї людини до іншої, коли їх розпаковують і розвішують, тому ризик перехресного зараження, звісно, існує».
А оскільки 80 відсотків усіх інфекцій передаються через руки, процес прикрашання оселі може призвести до поширення небезпечних захворювань, додав він.
Отримавши такі тривожні результати, дослідники закликали людей серйозно поставитися до обов’язкової гігієни прикрас.
«Ніхто не хоче, щоб різдвяні свята були зіпсовані якоюсь сезонною комахою. Тому ми рекомендуємо вжити належних запобіжних заходів, наприклад, протерти прикраси антибактеріальною тканиною, а також ретельно вимити та висушити руки, перш ніж приєднатися до веселощів», – сказав пан Вудхолл.
Фото: pexels.com