Надлишок жиру на руках пов’язують з високою ймовірністю деменції

Окрім зайвого жиру на животі, є й інша ознака ймовірного розвитку нейродегенеративних захворювань: надмірні жирові відкладення на руках.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Такого висновку дійшла команда вчених із Сичуанського університету в Ченду (Китай). Її дослідження також показало, що люди з високим рівнем м’язової сили менш схильні до розвитку нейродегенеративних захворювань.

Йдеться про захворювання, за яких нервові клітини поступово втрачають свої функції та зрештою вмирають. Серед цих недуг – деменція (зокрема її найважча форма – хвороба Альцгеймера) та хвороба Паркінсона.

Дослідники припустили, що втрата зайвого жиру в області рук і тулуба за одночасного здорового розвитку м’язів може бути ефективним засобом захисту від цих захворювань. Навіть ефективнішим за загальну втрату ваги.

Про що дізналися науковці

Під час свого дослідження команда проаналізувала дані 412 691 людини з Британського біобанку. Середній вік учасників становив 56 років. Спостереження за ними велося впродовж дев’яти років.

Дослідники вимірювали склад тіла добровольців, зокрема, об’єм талії та стегон, силу хвата, щільність кісток, а також жирову та м’язову масу.

Протягом дослідження у 8224 учасників розвинулися нейродегенеративні захворювання, розповіло видання Independent.

жінки з ожирінням на вулиці

Згідно з результатами, в людей з високим рівнем жиру на руках ризик розвитку цих захворювань був на 18 відсотків вищим, ніж у тих, в кого рівень відкладень в цій зоні був низьким. А в осіб з високим рівнем жиру на животі ризик розвитку цих захворювань був на 13 відсотків вищим, ніж у тих, в кого рівень відкладень в цій області був низьким.

Тим часом у людей з високою м’язовою силою ризик розвитку таких захворювань був на 26 відсотків нижчим, ніж у людей з низьким рівнем м’язової сили.

Дослідники припустили, що зв’язок між місцем скупчення жиру та нейродегенеративними захворюваннями частково пояснюється виникненням після початку дослідження серцево-судинних захворювань.

Короткі висновки

«Ці нейродегенеративні захворювання, такі як хвороба Альцгеймера та Паркінсона, вражають понад 60 мільйонів людей у ​​всьому світі, й очікується, що ця кількість зростатиме в міру старіння населення», – зауважив професор Хуан Сонг, провідний автор дослідження.

чоловік з деменцією

З огляду на це вкрай важливо, що нова робота виявила потенційні можливості зниження ризику розвитку цих захворювань завдяки покращенню складу тіла.

«Цілеспрямовані втручання, спрямовані на зменшення жирових відкладень на тулубі та руках, а також здоровий розвиток м’язів, можуть бути ефективнішими для захисту від цих захворювань, ніж загальний контроль ваги», – сказав професор Сонг.

Також для запобігання розвитку нейродегенеративних захворювань надзвичайно важливим є своєчасне лікування серцево-судинних недуг.

Результати дослідження опублікував журнал Neurology.

Фото: pexels.com, pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU