Наукова сенсація: генетики пообіцяли воскресити мамонта до 2028 року

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Минуло понад 4000 років відколи шерстистий мамонт востаннє ходив по Землі. Але ці вимерлі гіганти, можливо, не зникли назавжди.

Нині людство стало на крок ближче до того, щоб побачити живого шерстистого мамонта. Про це заявили в біотехнологічній компанії Colossal Biosciences, яка займається воскресінням вимерлих видів. На свою революційну розробку стартапери витратять 15 мільйонів доларів.

dnk - Наука&Техніка, Природа - 50Plus

Як відроджуватимуть мамонтів

Дослідники, без перебільшення, здійснили великий прорив, завдяки якому вовняні мамонти можуть повернутися до життя близько 2028 року. Науковці розробили методику створення плюрипотентних стовбурових клітин слона. Вони можуть перетворюватися на будь-яку клітину організму. Це відкриття є основним досягненням для подальшого відродження вимерлих видів, розповіло видання Daily Mail.

Доктор Джордж Черч із Гарвардської медичної школи, співзасновник і провідний генетик Colossal Biosciences, розповів, зокрема, що ці клітини є ключем до воскресіння мамонта.

doktor dzhordzh cherch - Наука&Техніка, Природа - 50Plus

Доктор Джордж Черч

За словами Еріони Хісол, керівника відділу біологічних наук Colossal Biosciences, створити плюрипотентні стовбурові клітини було непросто. Вона розповіла, що на розробку методу отримання цих клітин пішли роки.

Щоб перейти від плюрипотентних клітин до живого мамонта, вчені збираються відредагувати їх за допомогою генів, узятих зі скам’янілих останків шерстистого мамонта. Унікальна біотехнологія дасть дослідникам можливість отримати яйцеклітину, яку можна буде запліднити та виростити у штучній матці.

Зрештою команда створить особливий гібрид, що матиме основні риси мамонта. Зокрема, товстий шар жиру, куполоподібний череп та довгу шерсть. Відроджений вид буде стійким до холодного клімату. Дослідники сподіваються, що в майбутньому мамонти допоможуть відновити пошкоджені кліматичною кризою арктичні екосистеми.

Наразі дослідники тестують гени холодостійкості на слонах та працюють над вирощуванням яйцеклітин та сперматозоїдів для консервації та вивчення.

Компанія Colossal Biosciences також планує повернути до життя тасманійського тигра та птаха додо.

 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU