Собаки віддають перевагу їжі, а не іграшкам: дивне дослідження

FacebookTwitterLinkedinTelegram

На які лишень дослідження не витрачають свої бюджети наукові установи! Зоопсихологи з Університету Флориди (США) нещодавно з’ясували, що переважна більшість собак віддають перевагу їжі, а не іграшкам. Результат, здавалося б, очевидний. Однак науковці все ж вдалися до наукової роботи на підтвердження безсумнівного факту.

Передусім команда припустила, що понад усе у своєму житті песики полюбляють бавитися з м’ячиками, плюшевими ведмедиками тощо. Проте експеримент показав, що коли йдеться про їжу, забавки відходять на другий план.

Як проходив експеримент

Команда залучила до дослідження десять домашніх собак різних порід. Серед них були дві німецькі вівчарки, німецький короткошерстий пойнтер, лабрадор та шість представників змішаних порід.

Песикам показали шість страв та харчових продуктів: хот-дог, моркву, сир, сухий корм, тверді та м’які ласощі для собак. Поруч поклали шість улюблених собачих іграшок: тенісний м’яч, іграшку для перетягування, іграшку-пищалку та порожню пляшку з водою.

Собака та іграшкиКожному собаці надали можливість вибрати те, що його притягує найбільше: іграшку або їжу.

Під час експерименту завдання ускладнювалися. Після кожного тварин заохочували або смаколиком, або іграшкою, розповіло видання Daily Mail.

Про що дізналися зоопсихологи

Результати показали, що дев’ять з десяти собак наперед відмовлялися виконувати завдання, коли знали, що нагородою буде іграшка, а не улюблені ласощі. Тобто ці розумні тварини ладні працювати за їжу, а не за іграшку. Особливо, коли є вибір.

Докторка Ніколь Дорі, провідна авторка цієї наукової роботи, висловила щире здивування результатами роботи. Мовляв, досі було мало досліджень, які підтверджували б саме таку послідовність собачих пріоритетів.

Собака з улюбленою іграшкою Науковці сподіваються, що їхні висновки можуть бути корисними для тих, хто дресує своїх песиків. Бо ж якщо під час тренувань собака наполягає лише на їжі як заохочувальному стимулі, в нього може розвинутися ожиріння. Докторка Дорі вважає, що стимулювати тварину за допомогою іграшок все ж можливо, але привчати її до цього потрібно вже з перших тренувань. Прикладом можуть бути пошуково-рятувальні собаки, яких змалку нагороджують іграшками за хорошу роботу.

Це дослідження було проведено незабаром після того, як нещодавній експеримент показав, що жування іграшок допомагає тривожним собакам покращити пам’ять.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша пристрасть – надавати корисну інформацію нашим читачам та надихати їх на цьому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU