Науковці пояснили, чому ми не пам’ятаємо себе немовлятами

Учені припустили, що в ніжному віці ми все ж запам’ятовуємо події, але пізніше не можемо отримати доступ до спогадів про перші роки життя.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Протягом тривалого часу науковці вважали, що ми не зберігаємо спогади про свої перші враження від життя, оскільки на його ранньому етапі гіпокамп – частина мозку, що відповідає за збереження спогадів, – не може їх кодувати.

Але тепер команда дослідників з Єльського університету (США) виявила, що це не так, припустивши, що ми просто не можемо отримати доступ до цих спогадів.

Про що дізналися вчені?

Під час дослідження науковці показали 26 немовлятам віком від чотирьох місяців до двох років зображення нових облич, об’єктів та сцен, а потім перевірили, чи вони їх запам’ятали. Далі малюкам продемонстрували кілька інших зображень, після чого повторно показали їх та побачені раніше.

«Коли діти бачать щось лише один раз, ми очікуємо, що вони дивитимуться на це щось довше, якщо побачать знову. Коли немовля дивиться на раніше бачене зображення довше, ніж на нове, що розташоване поруч, це можна інтерпретувати як те, що дитина розпізнає його як знайоме», – зазначив професор Нік Терк-Браун, старший автор дослідження.

Немовля дивиться на іграшку

Команда сканувала мозок немовлят за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ), щоб виміряти активність гіпокампа під час перегляду зображень. Коли діти дивилися на зображення облич, предметів та сцен, сканування мозку показувало, чи згадують вони їх.

Як виявили науковці, що вищою була активність гіпокампа, коли малюк дивився на картинку, то довше він дивився на неї, коли вона з’являлася знову.

При цьому в дітей, яким уже виповнилося 12 місяців, спостерігалася найсильніша мозкова активність, розповіло видання Independent. Учені припустили, що гіпокамп активно розвивається і що мозок кодує спогади про ранній етап життя. Але що відбувається з ними потім?

За словами професора Терк-Брауна, одна з версій полягає в тому, що спогади зберігаються ще довгий час після кодування, але у міру дорослішання вони стають для нас недоступними.

Тепер учені з’ясовують, до якого віку можливо пам’ятати свої найперші враження. Для цього дітям показують відео про початковий етап їхнього життя. Попередні результати пілотних експериментів засвідчили, що ці спогади зберігаються до дошкільного віку, а згодом зникають.

Висновки з дослідження опублікував журнал Science.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про цінності та спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU