Проєкт Музею наукової фантастики для 20-мільйонного Ченду (провінція Сичуань) розробило знамените британське архітектурне бюро Захи Хадід (ZHA). На величезній території площею 59 тисяч квадратних метрів проводитимуться найрізноманітніші виставки, конференції та інші заходи.
Споруда розкинулася поряд з мальовничим озером Цзінжун у Новому місті науки та інновацій. Воно розташоване у серці району Піду. Згідно з концепцією проєкту, музей віддає шану багатій культурній спадщині Ченду, в якому десятиліттями виховувалися відомі китайські автори-фантасти.
До того ж Ченду давно зарекомендував себе як динамічний центр наукових інновацій та досліджень. А ще в цьому місті люблять футуристичну архітектуру, що є таким собі містком між фантастикою та реальністю.
Дизайн новоствореного музею органічно інтегрується з навколишнім середовищем, створюючи гармонійний зв’язок між будівлею і розкішною парковою зоною. Тутешні прогулянки обіцяють гостям надзвичайні відкриття, розповіло видання Designboom. Відвідувачі долатимуть пішохідні маршрути, що ведуть з міста до серця музею, переміщатимуться з рівня на рівень між внутрішніми та відкритими залами.
Дах – туманність із зіркою
Музей наукової фантастики від Zaha Hadid Architects вирізняють динамічні й водночас плавні форми. Загалом здається, що споруда ширяє над поверхнею озера, гармонійно поєднуючи архітектурну та природну красу.
Якщо дивитися на музей з висоти пташиного польоту, його дах являє собою туманність, на якій розпласталася гігантська срібна зірка. Всередині цієї зірки є краплеподібний отвір атріуму, який служить ключовим джерелом природного освітлення у денні години доби. А ввечері крізь це віконце таємничо зазирають зірки справжні.
Ідея такого незвичного рішення даху є метафорою єднання життєвого досвіду і безмежної уяви. А втім, ця метафора оживає в усіх тутешніх об’єктах: галереях, багатофункціональній залі, конференц-центрі, кав’ярнях, на освітніх майданчиках тощо.
Екологія у пріоритеті
Великі вікна будівлі, зокрема й згадуване вікно атріуму, виходять на гору Сілін. Навіть перебуваючи всередині споруди, відвідувачі відчувають зв’язок з пишною навколишньою природою.
Музей ZHA відповідає найвищим тризірковим стандартам програми зеленого будівництва Китаю. Споруда максимізує природну вентиляцію, а для зниження споживання енергії використовує всередині навісу фотоелектричні елементи.
Крім того, у навколишньому парку автори проєкту реалізували технологію для збирання та зберігання дощової води.
Днями у новозбудованому музеї відбулися 81 конвенція наукової фантастики та церемонія нагородження престижною премією Hugo Awards, яку щороку вручають найкращим авторам-фантастам світу.
Фото: designboom.com