Нічний сон з піднятими жалюзі загрожує здоров’ю серця та мозку 

Нове дослідження виявило зв’язок між яскравим світлом, що проникає вночі у вікно, та проблемами зі здоров’ям.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Вуличні ліхтарі та світлове забруднення від дорожнього руху заважають природному циклу сну та провокують безсоння. Вони істотно підвищують ризик інсульту. Брак якісного нічного відпочинку призводить до навантаження на серце та інші органи.

Команда з провідних наукових центрів Китаю залучила до свого масштабного дослідження 28 300 добровольців з портового міста Нінбо. Середній вік учасників становив 62 роки. Ніхто з них не мав в анамнезі цереброваскулярних захворювань (найпоширеніших неінфекційних недуг, що пов’язані з ураженням судин головного мозку), таких, зокрема, як інсульт.

Науковці відстежували стан здоров’я добровольців протягом шести років, фіксуючи випадки цереброваскулярних захворювань. Загалом команда виявила 1278 випадків, з яких 900 були інсультами.

Для оцінки світлового забруднення, від якого страждали по ночах учасники, вчені використовували супутникові зображення. Результати були скориговані з урахуванням віку, статі та доходу добровольців, розповіло видання Daily Mail.

zhinka u lizhku - Здоров'я - 50Plus

Про що розповіли дослідники

Чимало людей ночами залишають жалюзі піднятими, адже дотримуються нового оздоровчого тренду, що закликає нас прокидатися із сонцем.

На це доктор Джайн-Бінг Ван, співавтор дослідження, зауважив: «Високий рівень впливу зовнішнього штучного світла в нічний час може бути фактором ризику цереброваскулярних захворювань».

Тому команда порадила людям – здебільшого мешканцям міст – якнайкраще захищати себе від цього потенційно шкідливого впливу.

Дослідники також попередили, що вплив яскравого світла вночі може призвести до того, що циркадні ритми організму придушуватимуть секрецію мелатоніну. А це своєю чергою може спричинити підвищення рівня артеріального тиску та глюкози у крові, які є тригерами виникнення серцево-судинних захворювань.

Команда констатувала, що близько 80 відсотків людей на планеті мешкають в районах з нічним яскравим світлом, через що вони погано засинають та неміцно сплять.

Результати роботи опублікував журнал Stroke.

А тим часом попередні дослідження рекомендують глибоко спати від 7 до 9 годин щоночі.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU