Доктор медицини Альфонсус Обаювана зі США, який присвятив своє життя дослідженню щастя, запропонував простий спосіб перевірки задоволеності життям.
За словами науковця, якщо ви з упевненістю можете вголос вимовити наступні шість фраз, ваше життя щасливіше, ніж у середньостатистичної людини. Тож почнімо!
«Загалом я оптиміст»
Якщо ви вважаєте себе оптимістом, це означає, що зазвичай ви обираєте найсприятливішу інтерпретацію подій минулого, сьогодення та, що особливо важливо, майбутнього, зазначив доктор Обаювана. За його словами, для оптиміста майбутнє сповнене надій, а для песиміста – невиконаних бажань. Окрім того, оптимісти, як правило, стійкіші за песимістів.
Деякі дослідження показали, що коріння оптимізму криється в наших генах. Попри це погляд на життя, як на наполовину повну склянку, є також навичкою, яку можна опанувати. «Ви можете навчитися бути оптимістичнішими, помічаючи та визнаючи, що хороші речі трапляються», – вважає доктор Обаювана.
«Мені є що запропонувати іншим людям»
За твердженням експерта зі щастя, ця фраза символізує високий рівень самооцінки та сильну віру в себе, розповіло видання Daily Mail. Відчуття того, що ви можете внести щось важливе в суспільство або близьке оточення, означає, що ви є значущим членом спільноти.
«Найкращий спосіб зміцнити цю віру – визначити своє справжнє покликання чи пристрасть, тобто те, що ви любите робити і дуже добре робите», – сказав доктор Обаювана. Справжнім покликанням може бути будь-що. Можливо, ви бажаєте спробувати себе в інших професіях. Або, може, хочете зайнятися на дозвіллі чимось істотним, приміром, попрацювати волонтером. Враження від такої діяльності допоможуть відчути себе цінним членом соціуму та стануть одним з ключів до щасливого життя.
«У мене є людина, на яку можу розраховувати»
Усвідомлення того, що у вас є людина, котра підтримає у скрутні часи, дуже важливе.
Якщо у вашому житті бракує міцних стосунків, потрібно розширювати коло спілкування, наприклад, роблячи речі, які змушують інших посміхатися, каже експерт. Можна, приміром, надіслати комусь записку з добрими побажаннями, підвезти сусіда або зробити комплімент випадковому знайомому. Ці маленькі прояви доброти зміцнять відносини, що зароджуються, і допоможуть знайти тих, на кого можна покластися.
«Коли мені потрібні відповіді, я зазвичай їх знаходжу»
Важливо знати, що відповіді на ваші запитання – в межах досяжності. Це усвідомлення зміцнює самооцінку, впевненість у собі та мужність.
За словами доктора Обаювани, розуміння, що ви вмієте знаходити відповіді, які допомагають пережити складні часи, може полегшити страх та занепокоєння. Як стверджує стара приказка, знання – сила.
«Коли думаю про те, що я маю, то вважаю, що мені пощастило більше, ніж багатьом»
Подяка – ще один ключ до щасливого життя. Ця фраза підтверджує, наскільки вам пощастило мати їжу, житло та фінансовий комфорт. Люди часто прагнуть мати те, що є в інших, і при цьому не усвідомлюють, наскільки багате їхнє власне життя.
Якщо вам важко цінувати те, що у вас є, ви можете розвивати почуття подяки. Приділяючи кілька хвилин щодня підрахунку подій, які варті подяки, ви можете досягти неабияких змін, запевнив доктор Обаювана.
«Опора на щось більше, ніж я сам, заспокоює»
Опора на щось духовне може знизити стрес і занепокоєння, відкрити перспективи та зробити людину стійкішою перед життєвими труднощами. На думку експерта, йдеться не обов’язково про релігію. Такою духовною опорою можуть стати власні моральні принципи, етичні переконання та чесноти.
«Зрештою, духовність полягає у прагненні робити вчинки, навіть якщо вони не приносять вам прямої користі, а також у надії та задоволеності, які ви отримуєте в результаті», – пояснив дослідник щастя.
Фото: pixabay.com