Підступність «жіночого» напою: чому біле вино спричиняє гнів?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

На так звану «лють білого вина» найчастіше скаржаться жінки. Відомі численні випадки, коли після кількох склянок, приміром, шардоне, пані раптово перетворювалися на монстрів. Але й чоловікам знайомі такі метаморфози.

Іншими наслідками вживання білого вина можуть бути кокетливість, підвищена емоційність, балакучість та виснаженість. Проте часто-густо воно провокує саме сплески розлюченості.

Джорджія Фостер, клінічна гіпнотерапевтка з Мельбурна (Австралія), підтвердила: ця проблема однаково зачіпає як чоловіків, так і жінок. Як засвідчила пані Фостер, науковці досі не знають причини «гніву білого вина». Чому цей легкий алкоголь так підступно змінює поведінку? Упродовж тривалого часу деякі дослідники вважали, що в цьому винні сульфіти, які сприяють збереженню вина. А ще вказували на підвищений вміст цукру: його в білому вині більше, ніж у червоному.

bile vyno v bokali - Спосіб життя - 50Plus

Які є інші версії?

Експерти звертають увагу на те, що біле вино легше п’ється. І в цьому подекуди шукають корінь некерованого гніву.

За словами Джорджії Фостер, через цю легкість пиття біле вино стереотипно вважають жіночим напоєм. Відповідно, від його наслідків найбільше страждає саме слабка стать.

На думку лікарки, частиною проблеми є тиск оточення, що змушує пити біле вино. Багато пацієнтів пані Фостер повідомляли, що не завжди хочуть пити алкоголь, проте через умовності соціуму потрапляють у пастку білого вина. Внутрішній голос може сказати щось на кшталт: «Ти цікавіший після кількох келихів білого» або «Люди вважають, що ти нудний, якщо не п’єш». Такі підбурливі думки можуть змусити пити, навіть коли ти цього не бажаєш.

Вино, звісно розслабляє та додає впевненості. Але водночас може змінити поведінку на таку, яка у тверезому стані не є прийнятною.

zhinky pyut vyno - Спосіб життя - 50Plus

Легке пиття – швидке сп’яніння

Інші причини, через яку від винопиття сильніше страждають жінки, – біологічні. Слабка стать має меншу масу тіла, швидше п’яніє та легше засвоює алкоголь, пише Daily Mail.

Тренерка з тверезості Крісті Осборн із Лондона зізналася, що кинула пити вино після того, як стала відчувати себе виснаженою, нетерплячою та постійно сварилася з чоловіком.

Вона зауважила, що соціум сприймає вино терпиміше, ніж міцний алкоголь. Можна, приміром, запросити маму на культурний захід з келихом білого вина, але ж не джину.

На думку пані Осборн, жінки п’ють біле вино для зняття стресу. Однак воно не завжди дає такий ефект. Замість цього погіршує судження, гальмує прийняття рішень і псує пам’ять.

Вплив алкоголю від ігристих білих вин відчувається значно швидше. Адже його абсорбції сприяє вуглекислий газ в бульбашках.

Червоне вино теж не є ідеальним напоєм. Його вживання часто спричиняє стомленість, зазначила британська експертка з вин Джоан Кукіс. До цього, можливо, причетний мелатонін, що є в червоному вині. Це той самий гормон, що допомагає міцно спати. А ще у червоному вині вміст алкоголю зазвичай більший, ніж в білому.

nalyvayut z plyashky vyno - Спосіб життя - 50Plus

Корінь зла – незнання норми

Роджер Кордер, професор експериментальної терапії в Лондонській школі медицини, не схильний звинувачувати сульфіти в «люті білого вина». Їх, як зазначили вище, використовують для збереження напою. Також вони нейтралізують дію бактерій і дріжджів. Річ у тім, що в білому вині менше природних захисних антиоксидантів, ніж у червоному.

На думку професора Кордера, сульфіти не впливають на швидкість, з якою людина напивається, або на зміну в її поведінці. Він також заперечує, що причиною вибухів гніву може бути істотний вміст цукру в білому вині. Інакше люди скаженіли б після склянки апельсинового соку, в якому цукру ще більше.

Професор припускає, що агресія виникає тоді, коли люди не контролюють кількість випитих келихів. На його думку, всі проблеми виникають саме від цього. Тож передусім слід переглянути свої норми споживання алкоголю, зокрема й білого вина.

Фото: pexels.com, pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU