Почуття голоду має омолоджувальний ефект: перевірено на мухах

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Це довели експерименти на звичайних плодових мухах (Drosophila melanogaster). Команда вчених з Мічиганського університету (США) припустила, що висновки з дослідження можуть поширюватися також на людей. Якщо це так, то на модне останніми роками інтервальне голодування чекає нова хвиля популярності.

Про що дізналися дослідники

Отже, для вивчення молекулярних механізмів голодування дослідники звернулися до скромної плодової мушки. Раніше вона допомогла вченим ідентифікувати численні нейронні сигнали голоду та ситості в мозку. У цих істот 75 відсотків генів пов’язані з тими самими недугами, на які хворіють люди.

Щоб з’ясувати, як почуття голоду може вплинути на процес старіння, дослідники періодично залишали плодових мух голодними. Тобто не давали їм амінокислоти, які потрібні для підтримування життя цих двокрилих комах.

Йдеться про амінокислоти з розгалуженим ланцюгом (BCAA), що є важливими поживними речовинами для Drosophila melanogaster. Їх вживання спричиняє почуття ситості, розповіло видання ScienceAlert.

Ті мухи, які під час експерименту отримували перекус із низьким вмістом BCAA, пізніше з’їдали більше їжі. Вони також віддавали перевагу продуктам з високим вмістом білка, а не вуглеводів. Це є ознакою того, що мухами керував голод, заснований на потребах, а не на бажаннях. Зрештою науковці з’ясували, що мухи, яких посадили та таку дієту, жили значно довше, ніж ті, які стабільно отримували свою звичну норму амінокислот.

Подальші експерименти показали, що зниження вмісту амінокислот BCAA в раціоні мух призводить до формування їхніми голодними нейронами модифікованих допоміжних білків. Їх ще називають гістонами: вони зв’язуються з ДНК і допомагають регулювати активність генів. Дослідники вважають, що гістони можуть бути сполучною ланкою між дієтою, реакцією на голод та старінням. Цікаво, що попередні дослідження пов’язували збільшення кількості гістонів з подовженням тривалості життя.

Команда вважає, що отримані результати допоможуть пояснити, чому раціон з низьким вмістом BCAA є корисним для нашого здоров’я. Можливо, він забезпечують організм достатньою кількістю поживних речовин, не повністю пригнічуючи сигнали голоду в мозку.

Звичайно, зв’язок між голодом та затриманням старіння потребує значно глибшого вивчення. Одного дослідження на плодових мушках, результати якого опублікував журнал Science, недостатньо. Для остаточного підтвердження теорії вчені проведуть нові експерименти, перш ніж результати можна буде поширити на людей.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU