Поганий сон зменшує користь від фізичних вправ

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Усім добре відомо, що регулярна фізична активність може захистити людей похилого віку від погіршення пам’яті та мислення. Проте нещодавно вчені встановили, що цей захисний ефект може бути зменшений у тих, хто має поганий сон та спить менш ніж 6 годин на добу.

Як проводилося дослідження?

Команда британських науковців протягом 10 років досліджувала когнітивні функції у 8958 людей віком від 50 років. Оцінка проводилася за результатами тесту пам’яті. Під час його учасникам було запропоновано згадати список із 10 слів як одразу, так і після затримки. Також учасники дослідження проходили тест на вільне мовлення, під час якого повинні були назвати якомога більше тварин за хвилину.

Науковці досліджували, як різні комбінації звичок сну та фізичних вправ можуть з часом впливати на пам’ять і мислення. Аналіз показав, що більш фізично активні люди, які спали у середньому менш ніж 6 годин на добу, мали швидке загальне зниження когнітивних функцій. Через 10 років пам’ять і навички мислення у них були такими ж, як у їхніх однолітків, які були менш фізично активними, але спали довше.

Фізичні вправи йдуть у зв’язці з добрим сном

Провідна авторка дослідження Мікаела Блумерг зазначає виданню Daily Mail, що за висновками її команди, повноцінний сон може відігравати значну роль для отримання помітної користі для мозку від фізичної активності. Саме тому, піклування про когнітивне здоров’я потрібно розглядати у контексті співвідношення здорового сну тривалістю не менш як 6 годин та фізичних вправ.

На початку дослідження ті, хто були більш фізично активними, мали кращі когнітивні функції незалежно від того, як довго вони спали. Але протягом 10-річного періоду спостереження люди, які спали менш ніж шість годин, зазнали швидшого зниження когнітивного здоров’я порівняно з тими, хто спав від шести до восьми годин на добу.

Важливість сну Швидке зниження спостерігалося у людей у віці 50-60 років. Проте старші учасники віком 70 років і вище, здавалося, зберігали когнітивні переваги вправ, попри короткий сон.

Співавтор дослідження, професор Ендрю Стептоу додає, що важливо визначити фактори, які можуть зберегти когнітивні функції в середньому та старшому віці. Це може продовжити повноцінне здорове життя з віком, а для деяких людей відстрочити діагностику деменції.

ВООЗ вже визначає фізичну активність як спосіб підтримування когнітивних функцій. Тепер науковці зазначають, що при цьому також потрібно враховувати звички сну, щоб отримати максимально довгострокові переваги для здоров’я.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU