Нове дослідження команди науковців Сіднейського університету (Австралія) показало, що ключем для гарного самопочуття жінки середнього віку є регулярна фізична активність. Вчені визначили, скільки саме часу їй потрібно присвячувати.
Згідно з класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), середній вік дорослої людини припадає на відрізок життя від 45 до 59 років.
Науковці заявили, що жінкам надзвичайно важливо вести активний спосіб життя в середньому віці, щоб отримати максимальну користь для здоров’я та почуватися більш молодими.
Про що дізналися дослідники
ВООЗ рекомендує дорослим людям займатися фізичною активністю помірної інтенсивності не менш ніж 150 хвилин (2,5 години) протягом тижня.
Команда вчених проаналізувала дані 11 336 жінок, які брали участь в Австралійському дослідженні жіночого здоров’я. Воно тривало 15 років. На момент початку дослідження цим жінкам було від 47 до 52 років.
Кожну учасницю оцінювали з огляду на відповідність рекомендаціям ВООЗ щодо фізичної активності тривалістю 2,5 години на тиждень.
Дослідники також вивчили якість життя цих жінок залежно від їхнього здоров’я, використовуючи анкету, відому як Short Form 36 Health Survey. Вона містить 36 запитань про функціональне здоров’я та добробут людини. Ці запитання згруповані за двома показниками: дані про фізичні компоненти (PCS) та дані про психічні компоненти (MCS).
PCS передбачає інформацію про наявність обмежень для фізичної активності (такої як ходьба, підйом сходами) через проблеми зі здоров’ям, про біль в тілі, що впливає на повсякденну діяльність, а також про загальний стан здоров’я.
А тим часом MCS вимірює рівень енергії, почуття втоми, оцінює ступінь соціальної чи іншої діяльності, на яку впливають фізичні чи емоційні проблеми, а також ментальне здоров’я.
Результати дослідження показали, що ті жінки, котрі протягом усього життя були фізично активними, або стали на цей шлях бодай у 50 років, зазвичай мали вищі бали PCS та почувалися більш молодими.
Дослідники заявили, що вплив фізичної активності на показники PCS був значним навіть за умови врахування соціально-економічних факторів і наявних діагнозів здоров’я.
При цьому вчені не виявили істотного зв’язку між фізичною активністю та MCS, розповіло видання Independent.
Автори дослідження резюмували: «Жінкам важливо бути активними у середньому віці, щоб отримати максимальну користь для фізичного здоров’я у подальшому житті». В ідеалі жінки повинні почати підвищувати рівень своєї активності бодай у 50 років, додали вчені. Але що раніше, то краще.
Результати дослідження опублікував журнал PLOS ONE.
Види фізичної активності, рекомендовані медиками
Відповідно до класифікації ВООЗ, під заняттями помірної інтенсивності потрібно розуміти швидку ходьбу, водну аеробіку, їзду велосипедом, танці, керування газонокосаркою або походи.
Більш інтенсивні вправи – це біг, плавання, швидка їзда на велосипеді або їзда пагорбами, підйом сходами, стрибки з трампліна та аеробіка.
Фото: pexels.com