Кастровані ссавці живуть довше

За твердженням дослідників, кастровані чоловіки та інші ссавці проживають триваліше життя.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Американська науковця озвучила доволі радикальний метод подовження життя ссавців чоловічої статі. Кет Бохеннон, знаменита авторка книги «Єва: як жіноче тіло сприяло 200 мільйонам років еволюції людини», вважає: кастрація сприяє тривалішому життю самців будь-якого виду ссавців.

Про це докторка філософії Бохеннон розповіла аудиторії фестивалю Hay у Вельсі.

За її словами, чоловіки завжди подорожували світом у пошуках ключа до свого довголіття, «контрабандою провозячи два маленькі смертельні самородки». Та, як показують дослідження, кілька додаткових дорогоцінних років самці можуть отримати внаслідок орхіектомії, або видалення яєчок.

Цей ефект спостерігався, зокрема, в середині XX століття в чоловіків – пацієнтів американських лікувальних закладів. Їх кастрували через психічні захворювання.

Кет Бохеннон також пригадала досвід корейських євнухів, розповіло видання The Guardian. Дослідження 2012 року, опубліковане в журналі Current Biology, показало, що середня тривалість життя 81 євнуха, які народилися між 1556 і 1861 роками, склала 70 років. Це на 14,4-19,1 року більше, ніж тривалість життя некастрованих чоловіків. Автори того дослідження дійшли висновку, що ймовірніше за все життя самців скорочують чоловічі статеві гормони.

євнух

Як зазначила пані Бохеннон, зв’язок між орхіектомією та кількістю прожитих років, схоже, «має якесь глибоке відношення до імунної системи та відновлення клітин». Протягом свого життя чоловіки підхоплюють більше інфекцій, вони частіше за жінок хворіють на рак та мають гірші перспективи щодо тривалості земного шляху. Натомість кастровані чоловіки живуть довше.

Залишається зрозуміти: що робити з цим відкриттям? Адже важко уявити, що до такого екстраординарного способу подовження життя чоловіки поставляться серйозно.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU