Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Скільки треба тренуватись, щоб компенсувати день сидіння?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Усім відомо, що проводити багато часу в сидячому положенні надзвичайно шкідливо для здоров’я. Але скільки необхідно займатися фізичними вправами, аби позбутися негативного впливу тривалого сидіння?

Велика команда американських, норвезьких, австралійських, шведських та британських дослідників знайшла відповідь на це запитання. Виявляється, для цього достатньо 30-40 хвилин потовиділення на день.

Як проходило дослідження

Близько 40 хвилин на день «фізичної активності помірної та високої інтенсивності» збалансують 10 годин сидіння, написали дослідники у звітній статі для British Journal of Sports Medicine (BJSM). Хоча, на їхню думку, може допомогти будь-яка кількість вправ або навіть просто періодичне вставання з місця.

Про це свідчать результати метааналізу дев’яти досліджень, в яких взяли участь 44 370 осіб з чотирьох різних країн. Усі вони фіксували дані своєї активності за допомогою фітнес-трекерів, пише Science Alert.

Команда констатувала, що ризик смерті серед людей, які ведуть малорухливий спосіб життя, зростає в міру того, як скорочується час, що витрачається на фізичну активність.

Фізична активність«В активних людей, які присвячують близько 30-40 хвилин фізичній активності помірної та високої інтенсивності, зв’язок між високою тривалістю сидячого способу життя та ризиком смерті істотно не відрізняється від тих, хто проводить мало часу в сидячому положенні», – пояснили дослідники у своїй статті.

Метааналізи, подібні до цього, завжди вимагають ретельного об’єднання точок між окремими дослідженнями, проведеними з різними добровольцями в різних часових рамках та умовах. Проте перевага цього конкретного дослідження полягає в тому, що воно засноване на об’єктивних даних пристроїв, а не на повідомленнях людей.

Прості способи боротьби з малорухливістю

«Будь-яка фізична активність має значення, і будь-яка її кількість краща, ніж її відсутність», – зауважив професор Еммануель Стаматакіс із Сіднейського університету (Австралія). «Люди завжди можуть захистити своє здоров’я та компенсувати шкідливі наслідки відсутності фізичної активності», – додав він.

Нове дослідження, засноване на даних фітнес-трекерів, загалом відповідає рекомендаціям ВООЗ 2020 року. Згідно з ними, для боротьби з малорухливою поведінкою необхідні 150–300 хвилин фізичної активності помірної інтенсивності або 75–150 хвилин інтенсивної фізичної активності щотижня.

Їзда на велосипедіПідйом сходами замість ліфта або виконання домашніх справ, ігри з дітьми або домашніми тваринами, заняття йогою або танцями, їзда на велосипеді або ходьба, – все це науковці розглядають як способи, за допомогою яких люди можуть боротися із сидячим способом життя. Якщо одразу не вдасться виділити на вправи 30–40 хвилин, треба почати з малого, вважають дослідники.

«Хоча нові рекомендації відображають найкращі наявні наукові дані, у наших знаннях все ще є деякі прогалини», – зазначив професор Стаматакіс.

Наприклад, досі не ясно, що саме означає «занадто багато сидіти». Проте, за словами вченого, ця область досліджень швидко розвивається. І за кілька років команда сподівається отримати ще більше відповідей на свої запитання.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ОСТАННІ ЗАПИСИ

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU