Революція ШІ: які професії можуть зникнути першими

Аналітики спрогнозували, людей яких професій штучний інтелект замінить першою чергою.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Провідні експерти розповіли, які професіонали першими залишаться за бортом через революцію штучного інтелекту. ШІ передусім замінить тих, хто виконує повторювані, передбачувані завдання, які автоматизувати найлегше, вважає Джон Ворнер, засновник компанії InnoVenture. А потім штучний інтелект навчатиметься, щоб витіснити менеджерів середньої ланки та навіть спеціалістів з юриспруденції та бухгалтерського обліку.

Також в зоні ризику – телемаркетери, турагенти, касири та фахівці з видачі кредитів. А заразом із ними – фінансові аналітики, страхові андеррайтери та всі ті, праця яких пов’язана з великою кількістю обчислень, попередив пан Ворнер.

На його думку, загалом ШІ загрожує більшості працівників розумової праці. Адже він може виконувати їхні завдання ефективніше.

Канцелярські та бухгалтерські посади

Робочі місця канцелярських та бухгалтерських працівників різко скоротяться через автоматизацію введення даних та базову звітність, стверджує Мартін Муляді, доктор філософії, професор в Школі бізнесу Університету Шенандоа (США).

За його словами, нашестя агентів ШІ призведе до різкого скорочення більшості канцелярських та бухгалтерських посад.

«Дуже важливо пам’ятати, що хоча штучний інтелект спроможний знизити потребу в деяких робочих місцях, він також відкриває нові можливості», – сказав професор Муляді.

zhinka kiborg - Наука&Техніка - 50Plus

Працівники колцентрів

У найближчі п’ять років колцентри в їхньому нинішньому вигляді мають повністю зникнути, передбачив Пірс Лінні, засновник компанії Implement AI. Ці структури будуть повністю автоматизовані.

На думку експерта, через революцію штучного інтелекту стануть геть іншими системи освіти, економіки, соціального забезпечення та оподаткування.

Фахівці з обслуговування клієнтів

ШІ претендуватиме на робочі місця в різних секторах, зокрема у виробництві, введенні даних та базовому обслуговуванні клієнтів. Про це британському виданню Daily Mail розповів Бернард Марр, автор книги «Штучний інтелект на практиці».

Що стосується побоювань, мовляв, ШІ замінить програмістів, то пан Марр вважає їх «здебільшого необґрунтованими». Адже попри те, що штучний інтелект і використовується для автоматизації певних завдань кодування та навіть написання базового коду, роль програміста розвивається, а не зменшується.

robot z shi - Наука&Техніка - 50Plus

«Програмісти необхідні для проєктування, контролю та вдосконалення систем штучного інтелекту. У майбутньому програмісти працюватимуть разом зі ШІ, використовуючи його як інструмент підвищення продуктивності та творчості», – зауважив експерт.

За словами Натаніеля Вітмора, засновника платформи з вивчення ШІ Superintelligent, під загрозою знищення також опиняться робочі місця, пов’язані з отриманням, узагальненням та стиском інформації.

Автори текстів та аналітики

Фінансові аналітики, математики, бухгалтери, письменники та журналісти найбільше ризикують бути витісненими ШІ. Так стверджує Томас Руле, професор організаційної соціології та лідерства в Кембридзькому університеті.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU