Для багатьох зайнятих людей байдикування в ліжку за переглядом серіалів або читанням – перспектива доволі приваблива. А тепер за такий привілей ESA пообіцяло ще й заплатити 5000 євро.
Під час новаторського дослідження сухого занурення 10 добровольців проведуть 10 днів у водяних ліжках. В експерименті братимуть участь лише чоловіки, повідомило видання Daily Mail.
Дослідження цікаве та важливе
Експеримент під назвою Vivaldi III вчені проводитимуть в Космічній клініці Medes при університетській лікарні Тулузи (Франція). Vivaldi III – це третя та завершальна частина дослідження, мета якого – глибше зрозуміти вплив невагомості на організм людини.
Загалом добровольці проведуть у клініці 21 день. Протягом перших 5-ти їх ретельно обстежать. А впродовж наступних 10 днів учасники лежатимуть в контейнерах з водою, яку вкриватиме водонепроникна тканина. Завдяки цьому чоловіки залишатимуться сухими та рівномірно зануреними у воду.
Наступні 5 днів будуть присвячені обстеженням та відновленню добровольців. Ще один день потрібний учасникам для контрольного візиту в клініку.
«Зануривши тулуб у воду та утримуючи руки та голову над нею, учасники відчуватимуть певне ширяння без фізичної підтримки – щось близьке до того, що відчувають астронавти, перебуваючи на Міжнародній космічній станції», – пояснили в ESA.
Під час їди чоловіки використовуватимуть плавучу дошку та подушку для шиї. Учасникам можна користуватися телефонами, зокрема, здійснювати відеодзвінки, а також приймати відвідувачів. Але виходити на вулицю добровольцям не дозволять. Інтимний нюанс: до туалету їх возитимуть на каталці.
«Учасники беруть участь у широкому спектрі медичних експериментів та наукових досліджень, щоб допомогти вченим зрозуміти, як космос впливає на організм людини. «Суха» вода знімає вагу з тіла, створюючи умови, схожі на невагомість», – розповіли в ESA.
«В умовах невагомості організм астронавтів зазнає цілої низки змін через відсутність гравітації: вони втрачають м’язову та кісткову щільність, може змінитися форма їхніх очних яблук, а рідини переміщуються в мозок», – додали дослідники.
Вони також сподіваються, що результати експерименту допоможуть розробити нові методи лікування для пацієнтів, які прикуті до ліжка протягом тривалого часу, людей похилого віку й тих, хто має проблеми з опорно-руховим апаратом.
Вимоги до учасників
Потенційний учасник експерименту має відповідати певним критеріям. Це – здоровий чоловік 20-40 років, який не курить та має індекс маси тіла від 20 до 26 кг/м². Його зріст – 165-180 см. Він регулярно займається спортом та перебуває в гарній фізичній формі, не страждає на алергію та не має обмежень у харчуванні.
Фото: esa.int