Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Космічний туризм, секс та вагітність у космосі

FacebookTwitterLinkedinTelegram

У людей є хист до інтиму в малоймовірних місцях. Тому існує значна імовірність, що з подальшим розвитком сфери космічного туризму відбудеться і перший секс у космосі. Проте науковці вважають, що компанії космічного туризму недостатньо підготувалися до можливих наслідків існування людей у космосі. При цьому у першу чергу мається на увазі 100-кілометровий кордон між Землею та космічним простором.

Космічний туризм вже не фантастика

Розмови про космічні подорожі завжди стосувалися віддаленого майбутнього. Проте суборбітальний космічний туризм – короткі польоти з лише кількома хвилинами перебування у космосі з відчуттям невагомості – вже існує. Вартість такої подорожі варіюється від безплатних квитків до мільйонів доларів.

Набагато триваліші рейси у космос вже не за горами. Такі компанії, як SpaceX Ілона Маска, мають значний досвід розробки космічних кораблів та розвиваються швидше, ніж державний сектор. Більший і потужніший космічний корабель Starship від SpaceX, швидше за все, працюватиме у звичайному режимі у найближчі декілька років.

Космічні подорожі

Було зарезервовано рейси та складено списки пасажирів для приватних рейсів, що здійснюватимуть петлю навколо Місяця. Той же космічний корабель Starship зможе розмістити десятки космічних мандрівників у великій кабіні, або ж, можливо, що й у приватних каютах.

Тому подорожі у космос більше не стосуються лише професійних астронавтів. Враховуючи це разом із різними мотивами космічних туристів та майбутніми розробками космічних апаратів, вчені дійшли до висновку, що секс у космосі, імовірно, відбудеться протягом наступних десяти років.

Секс та вагітність у космосі

Справжнє занепокоєння дослідників викликає не сам факт можливості інтимних стосунків під час космічних подорожей. Науковці більш стурбовані питанням, чи призводять вони до зачаття людини у космосі.

Очікується, що ранні орбітальні космічні туристичні польоти триватимуть від декількох днів до декілька тижнів. Тому у космосі можуть відбутися лише ранні стадії відтворення людини.

Пасажиркам не дозволять піднятися на борт, якщо буде відомо, що вони вагітні. Хоча індустрія космічного туризму, схоже, не розглядає приховану або невідому вагітність. Іноді навіть буває так, що жінки не усвідомлюють факт вагітності, доки не починаються пологи.

За десятиріччя польотів людини у космос ми вже знаємо, що невагомість і підвищений рівень іонізівного випромінювання глибоко впливає на наші тіла. Проте науковцям досі не відомо, як це вплине на фізіологічні процеси розмноження.

Можливі проблеми із вагітністю у невагомості

Астронавти регулярно страждають від виснаження м’язів і кісток, оскільки їхні тіла більше не повинні протистояти силам тяжіння. На Землі сила тяжіння впливає на розподіл рідин організму (наприклад, крові). Її відсутність може призвести до збільшення тиску всередині черепа, що може викликати розмиття зору людей і навіть призвести до зміни структури мозку.

Обмежені експерименти на мишачих ембріонах, у тому числі в мініінкубаторі на супутнику, показали зміни в життєздатності ембріонів після їх потрапляння в космос. Знання про вплив на репродукцію людини фактично нульові, але вчені припускають, що наслідки все ж будуть.

Вагітність у космосі

Таким чином, існує невідомий потенціал аномалій розвитку людських ембріонів, зачатих у космосі. Крім того, в умовах невагомості імовірний підвищений ризик позаматкової вагітності, коли ембріон прикріплюється поза маткою (наприклад, у маткових трубах).

Навіть якщо космічні туристи використовують засоби контрацепції, не можна бути впевненими, що вони будуть такими ж ефективними за межами Землі. Досліджень, як космічне середовище вплине на засоби контрацепції, не проводилося.

Космічний туризм потребує продуманої схеми захисту обох сторін

Для індустрії космічного туризму існують комерційні ризики судового розгляду, шкоди репутації та фінансових втрат, якщо пасажирки завагітніють під час космічного польоту, а також проблеми з етичними та репродуктивними правами. Нове дослідження виявило мало доказів того, що сектор вживає заходів для пом’якшення цих ризиків.

Існує також темна сторона, яку слід враховувати – ризик сексуального насильства в космосі. Саме тому індустрія космічного туризму та інші зацікавлені сторони повинні терміново зібратися разом, щоб обговорити усі ці питання та сформулювати стратегію захисту всіх учасників.

Як зазначає професор Девід Каллен виданню Sciencealert, простим рішенням може бути поєднання консультацій перед польотом у космос з усіма космічними туристами щодо ризиків зачаття людини в космосі. Можна також розглянути правові відмови, що звільняють операторів космічного туризму від відповідальності, якщо людське зачаття все ж відбудеться. Важливо, щоб сектор подорожей до космосу був готовий до можливих наслідків.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU