Науковці з Політехнічного університету Макао стверджують, що в людей, які не перебувають у шлюбі, ймовірність виникнення симптомів депресії на майже 80 відсотків вища, ніж в одружених.
Як про це дізналися вчені?
Дослідники проаналізували дані, зібрані за допомогою анкетування понад 100 000 мешканців із семи країн: США, Великої Британії, Мексики, Ірландії, Південної Кореї, Китаю та Індонезії.
Під час подальшого спостереження, яке тривало близько 18 років, учені виявили, що в людей без пари ризик розвитку симптомів депресії на 79 відсотків вищий, ніж в одружених.
Науковці дізналися, що самотні учасники дослідження із західних країн мали більш високий ризик депресії, ніж добровольці зі східних країн.
Найбільшу схильність до депресії вчені виявили в самотніх, високоосвічених чоловіків із західних країн. Дослідники констатували, що симптоми депресивного стану посилює вживання алкоголю та куріння.
Висновки з дослідження опублікував журнал Nature Human Behaviour.
А що про позитивний вплив шлюбу думають інші вчені?
Попри те, що новий аналіз вказав на певні переваги подружнього життя, автори нещодавнього дослідження з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі (США) запевнили, що шлюбне щастя є міфом. Мовляв, немає жодних доказів того, що укладання шлюбу веде до кращого життя.
Команда під орудою докторки філософії Белли ДеПауло проаналізувала десятки наукових робіт, щоб вивчити відмінності в показниках самогубств, самотності, фізичного здоров’я та щастя між людьми, які перебувають у шлюбі, та тими, хто не одружений.
Як виявили дослідники, показники в осіб обох категорій насправді були дуже схожими, розповіло видання Daily Mail. Докторка ДеПауло так прокоментувала результати: «Панує думка, що люди, які одружуються, стають щасливішими та здоровішими, ніж коли вони були самотніми. Насправді це поширене переконання так рідко піддається сумніву, що більшою мірою нагадує міф».
За словами науковиці, є певні свідчення того, що «люди стають менш здоровими після того, як одружуються».
Вона вважає неправильним уявлення про самотніх людей як про «нещасних, егоїстичних та егоцентричних», котрі не бажають нічого, окрім того, щоб знайти собі пару.
Фото: pixabay.com