Згідно з новаторським дослідженням іспанських та португальських науковців, щоденна жменя горіхів ефективно запобігає розвитку деменції.
Команда з Університету Кастилія-Ла-Манча та Університету Порту виявила, що вживання лише 30 грамів горіхів знижує ризик розвитку недоумства на 12 відсотків. Але є нюанс: горіхи мають бути несолоними та необробленими (зокрема, необсмаженими).
Про що ще дізналися вчені?
Протягом семи років команда аналізувала регулярні опитування понад 50 000 британців. Дані вчені отримували з Британського Біобанку (UK Biobank) та анкетування Oxford WebQ.
Дослідники переконалися в тому, що горіхи відіграють захисну роль у профілактиці деменції, адже допомагають зменшити запальні процеси та знизити рівень холестерину.
Ефект від горіхових перекусів виявився найпомітнішим серед жінок, людей обох статей, старших за 60 років, а також тих, хто не страждає на ожиріння та не зловживає алкоголем.
«У дорослих жителів Великобританії, які щодня вживали горіхи, ризик розвитку деменції з будь-якої причини був нижчим порівняно з особами, які не вживали горіхів», – повідомили вчені. Вони додали, що ефект корелює також з особливостями способу життя, проблемами зі слухом, загальним станом здоров’я та кількістю хронічних захворювань, повідомляє Daily Mail.
«Горіхи багаті на поживні речовини, містять жири, білки, клітковину та мікроелементи. Враховуючи те, що горіхи також пов’язані зі зменшенням ризику розвитку серцевих захворювань, раку та діабету 2 типу, вони є чудовим складником здорового раціону», – зауважила провідна британська експертка з харчування Бріджіт Бенелам, яка не брала участі в дослідженні. Вона також нагадала, що горіхи містять багато калорій, тому краще їх вживати невеликими порціями. А жменя, до речі, є оптимальною денною нормою.
Результати роботи опублікував журнал GeroScience.
Фото: pexels.com