Кішка черепахового забарвлення на прізвисько Міллі, що мешкає зі своїм господарем Леслі Грінхафом у британському місті Стокпорт, нещодавно відзначила 30-й день народження. Ця подія потрапила до газетних заголовків, оскільки такий вік для котиків – велика рідкість.
Згідно з популярною легендою, один людський рік еквівалентний семи котячим рокам. Якби це було правдою, за людськими мірками Міллі вже виповнилося б 210 років.
Насправді вік кішки слід рахувати інакше.
Як визначити котячий вік?
За даними зоологів та ветеринарів, перший рік життя кішки є еквівалентом 15 людських років. Другий рік додає ще 9 людських років. Таким чином у два роки тварина відповідає за віком 24-річній молодій людині.
Починаючи з третього року, кожен додатковий котячий рік дорівнює чотирьом людським рокам. А отже, трирічна кішка відповідатиме 28-річній людині. Тоді як 6 котячих років еквівалентні 40 людським, розповіло видання Daily Mail.
Кішки старіють дуже швидко в перші два роки життя, після чого цей процес сповільнюється, вважають експерти.
А за якими ознаками можна більш-менш правильно визначити вік цих тварин, якщо вони потрапили до вашої оселі вже дорослими?
Зуби
За словами фахівців, зуби не можуть вказати на точну дату народження котика, але вони все одно є індикатором його віку.
Перші зуби в кошеня зазвичай прорізаються у віці від двох до чотирьох тижнів, а постійні – приблизно в чотири місяці.
Якщо ви помітили на зубах кішки кілька жовтих плям, то їй, імовірно, близько року-двох. Але якщо плями є на всіх зубах, їй, мабуть, не менш ніж три-п’ять років. Тим часом, якщо деякі зуби у тварини відсутні, швидше за все, вона «поважна літня» особина 10-15 років.
Хоча в деяких кішок зуби можуть бути просто гіршими, ніж в інших, незалежно від віку. Це пов’язано з породою, вихованням, раціоном чи станом здоров’я.
Очі
У молодих тваринок райдужна оболонка ока (кольорова частина) зазвичай гладка, на відміну від старших тварин. Після 12 років котячі очі зазвичай починають каламутніти. Також спостерігаються регулярні сльозотечі та виділення з очей.
М’язи та кістки
Молоді кішки зазвичай багато рухаються, тож і м’язи в них виражені краще. Коли тварина дедалі більше часу спить та втрачає м’язову масу, це означає, що вона старіє.
Як правило, старші кішки більш кістляві, також у них утворюється надлишок шкіри.
Шерсть
Тонка, м’яка шерсть зазвичай властива молодим кішкам. У старих тварин вона часто густіша і грубіша, іноді з ділянками сивого волосся.
Чому важливо знати вік вашої кішки?
За словами експертів, знати вік кішки потрібно для того, щоб бути готовим до можливих проблем з її здоров’ям, які пов’язані з віком.
Розуміння того, що кішка перейшла у стадію зрілого, похилого віку, спонукатиме господаря до кращого догляду за улюбленою твариною.
Фото: pexels.com