Ось ще одна причина подумати про поїздку до офісу на ровері. Ті, хто віддає перевагу цьому екологічному транспорту, рідше оформлюють листок тимчасової непрацездатності.
Під час дослідження команда Фінського інституту гігієни праці проаналізувала річні дані про 28 485 державних службовців. Науковці вивчили зв’язок між видом транспорту, яким користувалися учасники дослідження, та кількістю днів, проведених ними на лікарняному. При цьому вчені врахували низку потенційних факторів, що впливають на статистику захворюваності, як-от стать, вік, вживання алкоголю та соціально-економічний статус.
Порівняно з поїздками громадським транспортом, щотижнева їзда велосипедом на відстань 61 кілометр або більше була пов’язана зі зниженням частоти лікарняних на 8-12 відсотків. Кількість днів, проведених велосипедистами на лікарняних, була на 18 відсотків менша, ніж в їхніх колег.
Ессі Калліолахті, дослідниця охорони здоров’я та провідна авторка роботи, зазначила, що раніше науковці вже доводили користь велосипедних поїздок на роботу для загального здоров’я та навколишнього середовища. Однак зв’язок між користуванням цим активним видом транспорту та відсутністю на роботі через хворобу досі не вивчався взагалі.
Дослідження ще раз довело, що підтримка фізичної активності є одним із найкращих способів залишатися здоровим. Ті, хто займається фізкультурою, меншою мірою схильні до ризику розвитку багатьох поширених захворювань.
Дослідники також виявили, що для скорочення кількості лікарняних їзда на роботу велосипедом навіть краща, ніж ходьба. Команда припустила, що ходьба, можливо, не змушує тіло працювати так старанно, як ровер.
Як зауважили вчені, їзду на велосипеді як транспорт розглядають для себе далеко не всі. Зокрема й тому, що вона може бути пов’язана зі стресом, особливо у великих містах, розповіло видання Science Alert.
Тим часом той, хто віддає перевагу роверу, не лише частіше за інших присутній на робочому місці, але й допомагає захищати довкілля від шкідливих викидів.
«Враховуючи те, що лише половина дорослого населення займається спортом, їзда велосипедом або ходьба до офісу є гарним способом збільшити час фізичних вправ», – зазначила епідеміологиня Дженні Ервасті, співавторка дослідження. За її словами, результати роботи є свого роду заохоченням до активного стилю життя.
Висновки з дослідження опублікувало видання Scandinavian Journal of Medicine & Science in Sports.
Фото: pixabay.com