ТОП-3 міфів про боротьбу зі спекою

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Літо і спека – майже синоніми. Коли температура перевищує +25°С, а повітря задушливе, багато хто відчуває себе не дуже добре. Заради збереження прохолоди під час спеки люди згодні спробувати будь-які варіанти. Все це сприяє поширенню різних теорій та міфів про те, як краще пережити спеку.

Чи дійсно чашка чаю сприяє охолодженню, а сон без одягу дозволить краще переносити спеку? Фахівці розвінчали найбільш поширені міфи про засоби боротьби зі спекою.

Міф 1: сон без одягу сприяє охолодженню під час спеки

Спати голим здається найпростішим та найшвидшим способом знизити температуру тіла, коли спекотно. Фармацевт Аббас Канані стверджує, що це міф, бо насправді таке рішення не надає відчутного полегшення під час спеки.

Фахівець пояснює, що коли ми роздягнені, то піт збирається на тілі та залишається на ньому. Так, менша кількість шарів одягу дозволяє почуватися комфортніше у спеку. Але під час сну набагато прохолодніше та комфортніше можна відчувати себе, одягаючи легку піжаму з дихаючої тканини, що відводить піт від тіла.

Пан Канані рекомендує одягати на ніч речі із натуральних тканин (бавовни чи льону), які пропускають повітря та поглинають піт. Це сприятиме кращому охолодженню тіла, ніж сон взагалі без одягу.

zhinka spyt - Спосіб життя - 50Plus

Міф 2: гарячі напої дозволяють охолодитися

Багато хто вважає, що вживання чаю чи кави під час спеки сприяє охолодженню. Доктор Адам Стейтен, завідувач клініки One Day Tests, каже, що це твердження не має сенсу. На його думку, не важливо, які саме напої – гарячі чи холодні – споживає людина під час спеки. Головне – підтримувати достатній рівень зволоження.

Фармацевт Аббас Канані погоджується з цією думкою. Він підтримує колегу, стверджуючи, що будь-яке зволоження життєво важливе для збереження прохолоди за підвищеної температури повітря.

Пан Канані рекомендує споживати багато рідини (особливо простої води), щоб уникнути зневоднення. При цьому важливо пам’ятати, що не слід пити забагато води протягом короткого часу. Це може створити додаткове навантаження на нирки. Краще за все споживати воду невеликими (до 500 мл) порціями рівномірно на день, кожного разу при відчутті спраги.

Також фахівець зі здоров’я рекомендує уникати під час літньої спеки надмірного споживання кофеїновмісних або алкогольних напоїв. Вони сприяють швидшому зневодненню організму.

Крім того, фізіологи зазначають, що споживання у спеку охолоджених солодких або алкогольних напоїв, також не сприяє охолодженню. Навпаки, вони посилюють спрагу і навіть трохи сприяють нагріву тіла, бо отримані калорії потребують більше енергії для їх перероблювання.

chaj - Спосіб життя - 50Plus

Міф 3: сонцезахисний крем потрібно наносити лише на сонці

Ще одна поширена помилка – думати, що не можна отримати сонячні опіки влітку, коли надворі хмарно. Пан Канані пояснює: це твердження неправдиве, тому що хмари не блокують усі ультрафіолетові промені сонця.

Звісно, шанси отримати сонячні опіки при хмарному дні менші, ніж за відсутності хмар. Але ризик все ж залишається, особливо для людей із дуже чутливою шкірою. Крім того, дехто гадає, що можна наносити сонцезахисний крем лише вранці або взагалі не наносити його у хмарний день.

Аббас Канані додає, що ще одна розповсюджена помилка – вважати, що коли сонцезахисний крем водостійкий, то його не потрібно повторно наносити після купання або потовиділення. Але це неправильно, як зазначає фахівець у коментарі виданню Daily Mail. Такі захисні засоби слід повторно наносити відразу після купання, спітніння або коли він, можливо, вже стерся.

sonczezahysnyj krem - Спосіб життя - 50Plus

Під час спеки найважливіше за все – уникати сонячних опіків. Доктор Стейтен зазначає, що вони є доволі поширеним явищем. Насправді сонячні опіки можуть мати серйозні наслідки як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі із ймовірністю ризику раку шкіри.

Попереджений – отже, захищений. Тепер ви знаєте, як найкраще за все поводитися під час спеки, і можете не звертати уваги на міфи про засоби з охолодження, які насправді не працюють.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU