У царських похованнях Індії знайшли бойові колісниці: їм 4000 років

Індійські археологи розкопали в північному штаті Уттар-Прадеш бойові колісниці та інші артефакти, які датували 2000 роком до нашої ери.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда дослідників державної Археологічної служби Індії (ASI) натрапила в селищі Сінаулі на дивовижні знахідки ще 2018 року. Але лише тепер учені завершили аналіз артефактів та поділилися його результатами.

Серед археологічних цінностей, виявлених у царських гробницях, – три бойові колісниці, мечі, шоломи та ритуальні предмети віком понад 4000 років. Усе це належало особам високого статусу та було поховано разом з ними.

Дослідники наголосили, що найвагомішою знахідкою є саме бойові колісниці. Їх було виявлено вперше в історії наукових пошуків на Індійському субконтиненті. Гарно декоровані колісниці чудово збереглися. Їх прикрашають, зокрема, мідні геометричні мотиви, такі як трикутники на спицях коліс. Це вказує на те, що колісниці не лише служили практичним цілям, але й уособлювали владу та престиж.

розкопки

Про що ще повідомили археологи

Археологічні розкопки, що проводилися в Сінаулі з 2005 року, виявили існування некрополя з більш ніж 120 похованнями. Чимало з них належало високопоставленим особам: воєначальникам та вождям.

Як зазначили вчені, Сінаулі – це перша археологічна пам’ятка на Індійському субконтиненті, де були виявлені царські гробниці та колісниці з елементами військового спорядження. Артефакти свідчать про те, що древні сінаульці брали участь у військових діях, розповіло видання Arkeonews.

Дослідження знахідок показало, що артефакти із Сінаулі пов’язані з культурою кераміки кольору охри. Вона процвітала між 2000 та 1500 роками до нашої ери в районі злиття річок Ямуна та Ганг. Цей період відповідає пізній фазі існування цивілізації долини Інда.

Виявлення бойових колісниць особливо примітне. Адже воно ставить культуру стародавніх мешканців цього регіону в один ряд з іншими тодішніми цивілізаціями, де використання колісниць було поширеним. Зокрема, з Месопотамією та Грецією.

Цікаво, що більшість знайдених у гробницях дерев’яних артефактів були покриті шарами мідних оболонок, інкрустацій та дротів. Це не давало їм розкладатися більш як чотири тисячі років. Знайдені предмети свідчать про  високий рівень майстерності та складності в обробці дерева та міді.

Значущим здобутком учасників розкопок стало виявлення царського поховання. Воно містило дерев’яну труну, прикрашену мідними антропоморфними фігурами у дворогих шоломах та священним листям інжиру (Ficus religiosa). У цьому похованні, окрім колісниць, були знайдені дві мідні декоративні палиці, прикрашений батіг, золоті та стеатитові намистини, а також численні керамічні вироби.

Вік знахідок науковці з’ясували за допомогою радіовуглецевого датування трун, колісниць та інших предметів, а також органічних залишків, виявлених у поховальних судинах. Результати аналізу опублікував міжнародний журнал досліджень космогенних ізотопів Radiocarbon.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.