У джунглях Гватемали знайшли близько 1000 прихованих поселень мая 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідники з наукових центрів США, Гватемали та Франції знайшли сотні прихованих археологічних об’єктів на півночі Гватемали, в карстовому басейні Мірадор-Калакмуль. Археологи датують поселення 1000 р. до н. е. – 250 р. н. е. Територія знахідок охоплює площу близько 1683 квадратних кілометрів.

Ще не так давно виявлення втрачених цивілізацій під густим пологом джунглів не було можливим. Та на допомогу вченим прийшла технологія дистанційного лазерного зондування LIDAR (Light Detection and Ranging). Вона дає змогу зазирнути під густу рослинність та знайти приховані структури. На основі отриманих даних створюють тримірні мапи місцевості, розповіло видання Science Alert.

Про що дізналися археологи

Близько 1000 прихованих поселень мая (раніше «майя». – Ред.) з житловими будівлями, пірамідами та інфраструктурними об’єктами надали археологам багато нової інформації про соціальні відносини всередині стародавньої цивілізації. Дослідники припустили, що в даному разі йдеться про частину держави, схожої на царство.

Територія нещодавніх відкриттів була досить щільно заселена. І це ще одне свідчення того, як люди обживали мезоамериканські місцини. Окрім житлових споруд, що розташовувалися дуже близько одна до одної, міжнародна команда виявила релігійні та церемоніальні центри, спортивні та ігрові майданчики, а також розвинуту систему дамб та каналів. Частини густонаселеного ландшафту з’єднувала між собою майже 200-кілометрова мережа доріг-насипів, завдяки  яким подорожні пересувалися у джунглях навіть під час злив.

mayascans - Наука&Техніка - 50Plus

Споруди та дамби, виявлені під час обстеження

За словами дослідників, для будівництва житлових та інфраструктурних споруд були потрібні люди багатьох професій. Як-от архітектори, муляри, будівельники кар’єрів, виробники вапна й інших будматеріалів. Контроль за працівниками мали здійснювати представники правоохоронних органів.

Як зауважили науковці у своєму звіті, масштаби праці при будівництві масивних платформ, палаців, гребель і пірамід передбачали наявність тисяч організованих фахівців та робітників.

Археологи резюмували, що розмаїття споруд в поселеннях свідчить про наявність розвинутого суспільства докласичної доби. Йому був притаманний високий рівень соціально-економічної організації та політичної влади.

Команда впевнена, що пошуки невідомих археологічних пам’яток в цій частині світу, необхідно продовжити. А LIDAR неодмінно виявить ще безліч цікавих об’єктів, які приховують джунглі.

Фото: Ancient Mesoamerica 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU