Японська компанія Iwaya Giken започатковує тури для екстремалів, які бажають поглянути на Землю очима астронавтів. За кількагодинний політ у капсулі, що причеплена до кулі з пілотом, турист-повітроплавець заплатить 180 000 доларів США.
Герметична двомісна капсула завширшки 1,5 м, що має багато панорамних вікон, сягне 25-кілометрової висоти. Це далеко не межа космічного простору, але все одно достатньо високо, щоб побачити вигин Землі на тлі чорного неба.
Повітряна куля, що нестиме капсулу з туристами, стартуватиме з порту на острові Хоккайдо. Підйом триватиме дві години. У відкритий космос мандрівники не виходитимуть. Вони милуватимуться космічними краєвидами впродовж години, після чого повернуться на Землю.
Згідно з даними Міжнародної астронавтичної федерації, межею космічного простору слід вважати висоту 100 км від Землі.
Модна тема для любителів гострих відчуттів
Стартап Iwaya Giken працює над проєктом, що отримав назву «Відкритий Всесвіт», з 2012 року. Протягом цього часу її спеціалісти провели випробування менших повітряних куль на малих висотах, розповідає Science Alert.
Минулого місяця компанія розпочала приймати заявки від майбутніх мандрівників. Перших п’ять пасажирів будуть визначені у жовтні. А перший тур у стратосферу має відбутися у грудні, якщо сприятиме погода.
Генеральний директор стартапу Кейсуке Івая запевняє: ці польоти будуть безпечними та доступними для людей. Згодом компанія планує істотно знизити вартість квитків до стратосфери. За словами гендиректора, «ідея полягає в тому, щоб зробити космічний туризм доступним для всіх». До того ж туристам не потрібно проходити спеціальну підготовку або вчити іноземну мову для спілкування з колегами-астронавтами.
Компанія Iwaya Giken також заявила про готовність продати панорамну капсулу за $735 000.
Тема космічного, і зокрема – стратосферного туризму, нині набуває популярності. Приміром, компанія World View Enterprises зі штату Аризона (США) нині зосереджена на розробці безпілотних стратолітів. З наступного року вона перевозитиме на них космічних пасажирів за $50 000. А її дочірня компанія Space Perspective у Флориді вже продає квитки на стратосферні польоти за $125 000, що розпочнуться 2025 року.
Фото: Iwaya Giken