У Кувейті розкопали глиняну голову «прибульця»: їй 7000 років

Кувейтсько-польська команда археологів натрапила під час розкопок в поселенні кам'яного віку на таємничу статую, що нагадує інопланетянина.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Знахідка, якій близько 7000 років, стала для археологів правдивим сюрпризом. Складається враження, що моделлю стародавнього скульптора був інопланетянин.

Дослідники виявили голову «прибульця» під час розкопок на археологічній ділянці Бахра 1. Команда описала глиняний артефакт як «маленьку, майстерно зроблену голову з розкосими очима, плоским носом та подовженим черепом». Такі незвичайні скульптурні образи були поширені в давній Месопотамії. Але це перша така знахідка в районі Перської затоки.

«Виявлення статуетки стало повною несподіванкою для всієї команди», – зазначила керівниця експедиції Агнешка Шимчак з Варшавського університету. За її словами, «це була перша така знахідка не лише серед більш ніж 1500 невеликих артефактів з ділянки Бахра 1, а й загалом у регіоні Перської затоки».

розкопки

Що ще відомо про дивну голову?

Протягом 15 років команда проводить розкопки одного з найдавніших поселень Аравійського півострова, яке існувало у 5500-4900 роках до нашої ери. Дослідники повідомили, що цей артефакт є типовим для убейдської культури, що розвинулася в Месопотамії.

Професор Петро Білицький із Центру середземноморської археології Варшавського університету зауважив: «Наявність цієї фігурки на нашому об’єкті порушує гостроцікаві питання про її призначення і символічне, а можливо, й ритуальне значення, яке вона мала для спільноти, що тут мешкала».

Від початку розкопок на стоянці Бахра 1 учені виявили два типи кераміки. Зокрема імпортну, пов’язану з культурою убейдів, та геть іншу, так звану грубу червону кераміку, зразки якої раніше вже знаходили на Аравійському півострові.

Кераміка другого типу протягом тривалого часу вважалася місцевим продуктом. Проте досі не було жодних даних щодо конкретних місць її виробництва, розповіло видання Daily Mail.

Тож ключовим відкриттям команди стала необпалена глиняна посудина, яка допомогла підтвердити, що Бахра 1 є найдавнішим відомим місцем виробництва кераміки в регіоні Перської затоки.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU