Знахідка тривалістю сто років: в Єгипті виявили верхню частину величної статуї Рамзеса II

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Спільна єгипетсько-американська археологічна місія розкопала верхню частину статуї Рамзеса II неподалік міста Ель-Ашмунейн, на місці стародавнього міста Гермополіса (провінція Мінья). Про знахідку повідомило Міністерство туризму та старожитностей Єгипту.

Артефакт виявили за майже сто років після того, як було знайдено нижню частину статуї. Давньоєгипетській реліквії – більш ніж 3200 років, розповіло видання Arkeonews.

Рамзес II, або Рамзес Великий, був одним з наймогутніших і найзнаменитіших фараонів Стародавнього Єгипту. Він правив близько 66 років під час 19-ї династії періоду Нового царства (впродовж 1279–1213 рр. до н.е.). Фараон був відомий своїми військовими кампаніями та архітектурними здобутками. Зокрема, будівництвом численних монументальних споруд, як-от величними храмами Абу-Сімбел та Рамессеум. Рамзес Великий увійшов в історію також як досвідчений дипломат.

Статуя Рамзеса II

Як заявив глава Вищої ради з давніх часів Єгипту Мустафа Вазірі, вапнякове погруддя заввишки 3,8 метра відповідає нижній частині статуї єгипетського фараона, виявленій 1930 року.

Подію також прокоментували керівники археологічної місії Басем Джихад з Вищої ради старожитностей Єгипту та Йовона Трнка з Університету Колорадо. Статуя зображує Рамзеса II, що сидить на троні в головному уборі фараонів – немесі, на який вдягнено подвійну корону із зображенням королівської кобри. На колоні позаду статуї дослідники роздивилися ієрогліфічні написи титулів фараона та тексти з датою створення витвору скульптурного мистецтва.

Нині археологи розпочали роботи з очищення та консервації статуї. Подальшими кроками стануть додаткові дослідження та остаточна реконструкція реліквії.

Згідно із заявою міністерства, повна статуя, що об’єднає дві частини, буде заввишки сім метрів. Раніше ми розповідали, що науковці вперше реконструювали обличчя легендарного фараона.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU