У якому віці люди сплять найменше: висновки науковців здивували

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Підсумки нового дослідження виявилися доволі несподіваними. Адже можна припустити, що найкоротший сон властивий представникам молодого покоління та старим людям.

Проте, як стверджує команда вчених, найменше люди сплять у середньому віці. Виявляється, тривалість сну зменшується у ранньому дорослому віці до 33 років, а потім знову збільшується після 53-х.

Щоб з’ясувати, як змінюється режим сну протягом людського життя і як він різниться в різних народів, науковці залучили до свого аналізу 730 187 учасників 19-70 років із 63 країн.

У розквіті життя на сон бракує часу  

У дослідженні взяли участь науковці з Ліонського університету (Франція), Університетського коледжу Лондона, Університету Східної Англії, Лідського, Борнмутського та Ланкастерського університетів (Велика Британія).

Робота передусім була присвячена виявленню ознак деменції. Для цього добровольців попросили грати в мобільну гру Sea Hero Quest, розроблену для досліджень в галузі нейробіології. А ще – відповідати на запитання тесту. Деякі з них саме й стосувалися тривалості сну на різних етапах життя.

Дослідники виявили, що наймолодші учасники вибірки спали найдовше, повідомляє Independent. Також команда помітила, що тривалість сну поступово зменшується до 33 років. Потім залишається приблизно однаковою до 53-х. А далі – знову зростає. На думку вчених, найкоротша тривалість сну в середньому віці ймовірніше за все пов’язана з необхідністю виховувати дітей та просуватися кар’єрними сходами.

zhinka spyt na robochomu misti - Психологія, Здоров'я - 50Plus

Жінки сплять довше за чоловіків, але лише на кілька хвилин

Загалом добровольці з когорти спали в середньому 7,01 години на добу. Звісно ж, науковці звернули увагу на те, що тривалість сну залежить від статі, регіону проживання та рівня освіти.

І тут на дослідників знову чекали несподіванки. Дані тестування показали, що жінки сплять в середньому на 7,5 хвилин довше, ніж чоловіки.

Що стосується регіону проживання, то, як виявилося, населення Великої Британії спить трохи менше за середній показник. Іще менше годин присвячують сну мешканці країн, розташованих ближче до екватора.

Цікаво, що в країнах Східної Європи, таких як Албанія, Словаччина, Румунія та Чехія, сплять на 20-40 хвилин більше за середньостатистичну кількість годин.

Висновки дослідження опублікував журнал Nature Communications. Ті з них, що стосувалися тривалості сну, дали вченим можливість по-новому визначити етапи життя дорослої людини. Зокрема, такі як рання дорослість (19–33 роки), середня дорослість (34–53 роки) та пізня дорослість (54+ років).

Інші команди дослідників раніше стверджували, що регулярний нічний сон має тривати як мінімум 7 годин. А молоді та людям з хронічними захворюваннями потрібно спати щонайменше 9 годин.

Науковці вважають, що сон, коротший за 7 годин, підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету і гіпертонії. Він загрожує психічному здоров’ю, спричиняє часті депресії, ожиріння та порушує роботу імунної системи.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU