Усім на заздрість: у деяких британських компаніях тепер працюють чотири дні на тиждень

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Доцільність переходу на скорочений робочий тиждень засвідчив масштабний експеримент, що тривав протягом шести місяців: з червня до грудня 2022 року.

Дослідження проводили експерти аналітичного центру Autonomy, компаній 4 Day Week Global, 4 Day Week Campaign, а також науковці Кембридзького університету (Велика Британія) та Бостонського коледжу (США).

У ньому взяли участь близько 2900 керівників та працівників великих і малих компаній, діяльність яких стосується фінансових послуг, торгівлі, консалтингу, житлового будівництва, ІТ, маркетингу, готельного бізнесу і добору персоналу. За скороченого робочого часу на 20 відсотків співробітники отримували свою звичну заробітну плату.

Опитування наприкінці експерименту показало, що продуктивність праці персоналу залишилася такою, як і раніше. 39 % працівників свідчили про значно нижчий рівень стресу і втоми, а 71 % – про нижчий рівень вигоряння. Учасники опитування розповіли про покращення фізичного та психічного здоров’я. А кількість лікарняних скоротилася на 65 %.

Експерти зазначили, що учасники експерименту намагалися продуктивніше використовувати робочий час. Також вони поліпшили стосунки з колегами.

Близько 60 % опитаних зауважили, що їм було значно легше поєднувати роботу з домашніми обов’язками та особистим життям. У працівників компаній звільнився час для відпочинку на вихідних, який раніше зазвичай витрачався на побутові справи. Батьки школярів отримали більше годин для спілкування з дітьми, розповіло видання Daily Mail.

А тим часом боси повідомили, що доходи їхніх компаній навіть трохи виросли: у середньому на 1,4 %.

Внаслідок дослідження 92 % компаній, що брали в ньому участь, заявили про намір перейти на чотириденний робочий тиждень. А 30 % повідомили, що вже це зробили.

Що спонукало науковців до такого експерименту

Опитування 2021 року показало, що три чверті британських «білих комірців» розглядали можливість звільнення з роботи через вигоряння, токсичність робочого середовища, відсутність рівноваги між роботою та особистим життям.

Під час пандемії COVID-19 чимало співробітників перейшли на більш гнучкий графік. А звичайний п’ятиденний робочий тиждень багатьом навіть видавався анахронізмом.

Одне з досліджень, проведених після пандемії, показало: троє з чотирьох британців хочуть перейти на чотириденний робочий тиждень. Серед причин вони називали подорожчання життя (зокрема, проїзду на роботу) та проблеми з доглядом за дітьми і старшими родичами.

Новий експеримент був спричинений також досвідом інших країн, які дослідили переваги чотириденного робочого тижня раніше чи навіть вже його запровадили.

З 2015 по 2019 рік «чотириденку» випробували на 2500 працівниках ісландських компаній. Тамтешні експерти звітували про «приголомшливий успіх» експерименту.

Японські компанії також дедалі частіше переходять на чотириденний робочий тиждень, щоб покращити баланс між роботою та особистим життям своїх співробітників.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU