В Єгипті знайшли 3000-річний меч: його пов’язують з Рамзесом II

Серед руїн давньоєгипетської казарми археологи виявили бронзовий клинок, що міг належати легендарному фараонові або статусній особі з його оточення.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Про це свідчать позначки часів наймогутнішого царя Єгипту, зображені на дивовижному артефакті, якому понад 3000 років (імовірно, близько 3200).

Команда археологів з Міністерства туризму та старожитностей Єгипту виявила меч серед руїн стародавнього військового форту в Хуш-Ейссі – місті, що розташоване на південь від Олександрії. Також у форті дослідники натрапили на солдатські казарми та склади для продовольства і зброї.
Рамзес II, який правив Єгиптом з 1279 до 1213 рік до н. е., був відомий своєю військовою могутністю та стратегічним генієм. Він очолював 100-тисячну армію.

археологічні розкопки

Як припустили експерти, древній меч, швидше за все, належав не знаменитому фараону, а статусній особі з його оточення.

Елізабет Фруд, єгиптологиня з Оксфордського університету, яка не брала участі в розкопках, вважає: «Предмет з картушами Рамзеса II міг би належати якійсь особі високого рангу. Можливість продемонструвати такий предмет, навіть якщо він, імовірно, перебував у піхвах, була показником статусу та престижу».

kartushi ramzesa ii - Історія, Новини - 50Plus

Генеральний секретар Вищої ради старожитностей Мохамед Ісмаїл Халед розповів, що фортеця, в якій знайшли меч, захищала північно-західні кордони Єгипту від можливих вторгнень лівійських племен і «народів моря». Так називали групи агресивних мореплавців, які були розгромлені Рамзесом III в 1178 до н. е., коли одне з племен спробувало вдертися у країну.

Що ще знайшли археологи?

Команда також виявила на місці розкопок цілий скарб з ювелірними виробами, скарабеями та захисними амулетами. Серед знахідок було чимало особистих речей та артефактів, які належали солдатам. Ці предмети допомогли скласти цілісну картину «повсякденного життя та релігійних вірувань мешканців форту», зазначили дослідники.

артефакти

А ще археологи натрапили на два вапнякові блоки. На одному з них було висічено титули фараона Рамзеса II, тоді як інший належав чиновнику на ім’я Бей.

Рамзес II увійшов в історію як «Видатний предок» передусім через те, що він очолив кілька військових експедицій та істотно розширив Єгипетську імперію. Найвідомішою битвою правителя стало побоїще проти хетів при Кадеші, що відбулося 1247 року до н. е. Рамзес II особисто повів в атаку близько 20 000 солдатів. До речі, це була одна з найбільших в історії битв на колісницях. Вона закінчилася нічиєю, після чого сторони уклали мирну угоду, розповіло видання Daily Mail.

Дослідники особливо пильно вивчали постать Рамзеса II відтоді, як його останки були виявлені 1881 року в секретній схованці Дейр ель-Бахрі, що в околицях Луксора.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.