Всі хвороби від нервів: як подолати стрес?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Наслідками стресової реакції організму можуть бути психосоматичні розлади самопочуття та загострення хронічних захворювань. Як підпорядкувати собі стрес?

Точка спокою

Неконтрольована відповідь нервової системи запускає риніт та цистит, мігрень та зубний біль, інсульт та інфаркт. Щоб цього уникнути, слід перервати вплив стресу. Стимулювання біологічно активної точки на тілі приборкає підвищений апетит, пов’язаний з емоційною нестійкістю та нервовими навантаженнями.

Сядьте прямо, середнім пальцем руки намацайте місцину під грудьми, в якій з’єднуються грудина та ребра (при натисканні вона буде трохи болісною) і виконайте 100 масажуючих кругових рухів. Треба досягти нормального артеріального тиску: він не має перевищувати 140/90 мм рт. ст.

composition g82da2171e 1920 - Психологія, Здоров'я - 50Plus

Шукайте магній

Заїдання проблем не вітається дієтологами, але є їжа, яка в таких випадках стане ліками. У стресових ситуаціях показаний прийом препаратів або вживання продуктів із магнієм: цей мікроелемент зміцнить нервову систему та оздоровить кровообіг. Включіть у раціон гречану, пшоняну та вівсяну каші, какао та горіхи – це є корисним для серця. Магнієм організм забезпечать: молоко, свіже нежирне м’ясо (курятина, кролятина, телятина), зелені овочі, зелень, бобові, зернові, насіння та горіхи. Антистресовий ефект забезпечать морква, картопля, шпинат, банани, персики, абрикоси, полуниця, малина, ожина, кунжут та мигдаль. Зокрема, мигдаль із лікувальною метою можна їсти по 10 штук двічі на день протягом місяця. Через високий вміст фосфору цей горіх має заспокійливу дію, приборкує безсоння, мігрень та судоми (супутники стресу).

meal g8b29dee16 1920 - Психологія, Здоров'я - 50Plus

Трав’яний релакс

Натуральний седативний засіб є універсальним заспокійливим, антидепресантом та снодійним.
* Заваріть чайну ложку звіробою на склянку окропу і пийте по три ковтки тричі на день перед їжею. Важливо лише дотримуватися дозування, бо у великій кількості ця трава є токсичною.
* Сушене листя і квіти іван-чаю заваріть окропом (чайна ложка трави на склянку води) і пийте як чай.
* Змішайте і заваріть у термосі 2 частини коренів валеріани та 3 частини ромашки аптечної. Приймайте по півсклянки перед сном.
* Змішане в пропорції 1:1 коріння радіоли рожевої та елеутерококу потрібно настояти на спирту (на одну частину збору – 10 частин спирту) і приймати по 20 крапель перед сніданком та обідом.
* Заваріть листя та гілки малини і пийте як чай.
* Змішайте 4 частини вересу, 3 частини собачої кропиви, 3 частини сушениці і 1 частину валеріани. Залийте 4 столові ложки суміші літром окропу, дайте настоятися і приймайте чверть склянки через кожну годину протягом дня. Настій зніме страхи та дозволить заснути всупереч переживанням.

Відволікаючий маневр

Перевірений захист від емоцій стресу – добра фізична форма. Руху потрібно приділяти щонайменше півгодини на день. Щоб упорядкувати нервову систему, можна прогулятися або знайти заняття до душі. Відволіктися від проблем допоможуть: спілкування з тваринами, похід по магазинах, перегляд приємного фільму та просто розслаблений відпочинок. Заспокоїть сон на подушці, набитій свіжим сухим сіном. А під звичайну подушку знавці кладуть корінь валеріани.

Якщо ви звикли метушитися і при цьому постійно страждаєте через брак часу, настала мить переглянути спосіб життя і відмовитися від його напружених аспектів. Частою причиною нервових зривів стає зовсім не обов’язковий нескінченний клопіт. Щоб не перейматися важкими думками, звикайте просити про допомогу. Є ж бо щасливчики, яким не треба розслаблятися, тому що вони не напружуються.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU