Регулярні походи в кіно допоможуть боротися з діабетом 2-го типу

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда науковців з Пекінського університету (Китай) та Осакського університету (Японія) зробила несподіване відкриття. Виявляється, бодай один похід у кіно на місяць може протистояти розвитку діабету 2-го типу.

Дослідники й раніше знали, що спілкування з мистецтвом допомагає зберегти здоров’я серця, подолати тривогу й депресію, а також запобігає зниженню когнітивних функцій у літньому віці. А тепер вчені дослідили, чи може відвідування кінотеатрів, театрів, музеїв та художніх галерей посприяти приборканню діабету 2-го типу.

Нове дослідження є першим, яке в такий неочікуваний спосіб вирішило  приборкати сучасну епідемію діабету, розповіло видання Daily Mail.

Що таке діабет другого типу

За статистикою, на діабет 2-го типу страждають понад 450 млн людей на нашій планеті. На нього припадає 90 відсотків усіх випадків діабету.

Найчастіше діабет 2-го типу розвивається в дорослому віці. Це захворювання здебільшого пов’язане з малорухливим способом життя, ожирінням та генетичною схильністю. Воно є ключовим чинником ризику інфарктів та інсультів.

Діабет 2-го типу являє собою порушення обміну речовин, для якого властивий високий рівень глюкози в крові за умови резистентності до інсуліну та відносної недостатності інсуліну. У багатьох, хто страждає на цю форму діабету, підшлункова залоза продовжує виробляти інсулін (на відміну від хворих на діабет 1-го типу). Проте вона втрачає здатність виділяти достатню кількість інсуліну для нормального функціонування організму. Коли недугу не лікувати, вона стає небезпечною для життя.

analiz krovi - Здоров'я - 50plus

Як проходило дослідження

Китайсько-японська команда проаналізувала дані опитувань більш ніж 4000 британців, зібрані впродовж 12-річного періоду. Добровольці, зокрема, відповідали на таке запитання: як часто вони полюбляють ходити до кіно, театру, художніх галерей або музеїв.

Дослідники звернули особливу увагу на те, скільки учасників захворіли на діабет 2-го типу протягом періоду опитувань. Виявилося, що регулярні походи в кіно бодай раз на місяць знизили ймовірність захворювання на 35 відсотків (порівняно з тими, хто рідко відвідував культурні заходи або не відвідував їх ніколи).

Так було навіть тоді, коли вчені враховували інші чинники, пов’язані з розвитком хвороби: такі, наприклад, як низький дохід та погана освіта.

Щоправда, достеменно неясно, як саме відвідини фільмів, вистав та виставок запобігають діабету. Але дослідники припускають, що ці походи можуть компенсувати частину шкоди, яку стрес завдає організму.

За даними благодійної організації Diabetes UK, хронічний стрес може призвести до накопичення шкідливих гормонів, таких як кортизон. Ці гормони перешкоджають правильній роботі інсулін-продукуючих клітин підшлункової залози. Тоді як подальше падіння вироблення інсуліну може призвести до діабету 2-го типу.

У звітній статті команда заявила: спілкування з мистецтвом «приносить задоволення, розслаблює, знімає стрес і є соціально інтерактивною».

popkorn scaled - Здоров'я - 50plus

Слід зауважити, що в цій роботі дослідники оминули увагою шкідливість перекусів під час перегляду кіно, які можуть провокувати розвиток діабету.

До речі, попередні дослідження цього захворювання застерігали: 225-грамова доза солодкого попкорну містить близько 1200 калорій. Це майже половина денної норми калорій для чоловіків (2500) та більш як половина рекомендованої норми калорій для жінок (2000).

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша пристрасть – надавати корисну інформацію нашим читачам та надихати їх на цьому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU