Як часто слід мити офісну чашку?

Люди по-різному ставляться до чистоти офісної чашки: хтось швидко ополіскує її між використаннями, а хтось взагалі не вважає за потрібне її мити.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

А що на це кажуть науковці? Не може бути, що вони оминули своєю увагою такий важливий елемент нашого робочого дня, як пиття кави або чаю.

В офісі без чашки не обійтися. Напої, що в неї наливаємо, допомагають зібратися з думками та підбадьоритися. А ще чашка з оригінальним малюнком може підкреслити нашу індивідуальність.

Чашка, або як її ще називають – філіжанка, піклується про нас. Та чи відповідаємо ми їй тим самим? Іншими словами, чи регулярно ми її миємо?

Виявляється, скільки людей – стільки варіацій на тему поводження з офісною чашкою. Дехто миє її щодня, дехто – ополіскує після кожного використання, дехто згадує про неї наприкінці робочого тижня, а дехто (уявіть!) взагалі ніколи її не миє.

Відповідно до результатів нещодавнього опитування понад 2000 дорослих британців, більшість людей миють свою чашку, щойно вип’ють чай або каву. У меншості опинилися ті, хто миє філіжанку після кількаразового користування нею. А тим часом три відсотки респондентів взагалі не вважають за потрібне її мити, розповіло видання IFLScience. Для представників цієї нечисленної категорії офісних трударів гігієна чашки здається чимось надприродним.

Погане поводження з філіжанкою зазвичай закінчується тим, що на її дні розростаються острівці пухнастої плісняви. І це є сигналом до вживання негайних заходів навіть для тих трьох відсотків нечупар.

брудні чашки

Думки експертів

«Якби я взяв зразок зі звичайної немитої кавової чашки, звичайно, я знайшов би в ньому мікроби. Але пам’ятайте, що переважна більшість мікробів походить від людини, котра користувалася чашкою», – зауважив професор Джеффрі Старк, фахівець з інфекційних захворювань Медичного коледжу Бейлора у Хьюстоні (США).

Вельми нетерпимо ставиться до брудних філіжанок і професор мікробіології, наук про довкілля та громадської охорони здоров’я Чарльз Герба з Університету Аризони (США). За його словами, «близько 90 відсотків офісних чашок містять небезпечні мікроби, а 20 відсотків – фекальні бактерії».

При цьому обидва професори припускають, що будь-які найнеприємніші бактерії, які ховаються у вашій філіжанці, насправді можуть з’явитися внаслідок її неправильного миття.

ноутбуки, чашка на столі в офісі

Річ у тім, що на губці в кімнаті відпочинку можна виявити найбільше бактерій, ніж де-небудь ще в офісі, вважає професор Старк. Нею миють безліч різних предметів, вона часто залишається вологою, а ще її не так часто заміняють. Як цілком точно виразився Джеффрі Старк: «Більшість людей назвали б це огидним».

Та невже краще залишати чашку немитою? Більшість офісних працівників не погодяться з таким радикальним підходом до справи.

Науковці рекомендують використовувати для гігієни чашки мило, гарячу воду та паперові рушники. Після ретельного миття за допомогою води та мила, філіжанку слід добре витерти, аби вона залишалася сухою до наступного пиття чаю або кави.

Повторювати процедуру потрібно після кожного використання, наполягають експерти.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU