Фахівці із захисту прав споживачів британської організації Which? активніше заговорили на цю тему після того, як покупці стали частіше скаржитися на прогірклість оливкової олії. А тим часом ціна продукту лише за останні три роки виросла втричі.
На які поширені помилки зберігання оливкової олії вказали експерти?
Багато хто зберігає її поруч із плитою, аби продукт було легше діставати. Однак експерти застерігають: це може призвести до швидкого згортання рідини.
Вони порадили тримати оливкову олію у прохолодному, темному місці.
У Which? пояснили: «Зберігання оливкової олії в шафі, захищеній від світла, тепла і кисню, подовжить термін її придатності та не дасть їй зіпсуватися занадто швидко».
На відміну від вина, оливкова олія не стає кращою з часом, тому не варто залишати її у шафі на довгі роки. «Після відкриття пляшки продукт піддається впливу кисню, що призводить до погіршення його якості», – додали експерти.
Вони переконані, що «для максимального смаку та користі для здоров’я оливкову олію слід вживати протягом кількох місяців».
Хоча у Which? і радять зберігати її якомога далі від джерел тепла, тримати її в холодильнику теж не можна. І це попри те, що раніше була поширена думка про те, що зберігання оливкової олії у холодильнику подовжує термін її придатності. Тепер експерти вважають, що краще тримати продукт у прохолодній, темній шафі.
Вони також рекомендують звертати увагу на упаковку. На їхню думку, не потрібно купувати олію у прозорих пластикових пляшках, оскільки така тара негативно впливає на смак. В ідеалі краще вибрати пляшку з темного скла. Вона блокує світло і не дає олії псуватися – як на полицях магазинів, так і на домашній кухні.
Що варто знати про історію оливкової олії?
Віджимання оливок для отримання олії розпочалося в Європі близько 3000 року до нашої ери, розповіло видання Daily Mail.
Історики вважають, що оливкове дерево поширилося із Сирії до Греції через Анатолію. Рослина поступово стала популярною по всьому Середземномор’ю у міру того, як давні греки освоювали цю територію.
Римський автор Катон описав агротехнічні способи вирощування оливок у своїй праці «Про сільське господарство» у II столітті до н. е.
Давньогрецький поет Гомер називав оливкову олію першого віджиму «рідким золотом», а знаменитий лікар Гіппократ – «великим цілителем».
Величезну кількість згадок про цей середземноморський продукт можна знайти у релігійних писаннях юдаїзму, християнства та ісламу, а також у священних текстах Стародавнього Єгипту, Греції та Риму.
Оливкове дерево здавна вважалося символом життя, оновлення, стійкості та миру. А оливкова олія символізує чистоту, захист, здоров’я та світло.
Фото: pixabay.com