Американський психотерапевт Джефф Ґюнтер, що консультує пари, розповів про чотири токсичні речі, які в жодному разі не можна дозволяти собі стосовно партнера/партнерки.
Йдеться про образливу поведінку та зауваження, які травмують наших коханих.
Гра у мовчанку
Тривале мовчання як спосіб покарання партнера пан Ґюнтер назвав «підлим». Це – не поведінка зрілої людини. Вочевидь, люди приносять такий стиль спілкування у доросле життя зі свого дитинства. Ймовірно, саме таким чином їх часто карали батьки.
Як розблокувати бойкот? Передусім, до нього варто ставитися серйозно. Адже йдеться про стиснуту пружину, що може «вибухнути» будь-якої миті. Тому потрібно вивести свою другу половинку на відверту розмову, з’ясувати причину мовчання, а потім разом шукати вихід з конфліктної ситуації.
Невигідне порівняння з колишніми
Наступне, від чого слід утримуватися, – це розповіді про переваги своїх колишніх партнерів. Психотерапевт Джефф Ґюнтер не бачить сенсу в порівняннях, які зазвичай не на користь новим стосункам.
«Ви відкриваєте банку з хробаками, і ваш коханий думатиме, що ви постійно порівнюватимете його зі своїм колишнім партнером», – каже експерт. Якщо такі паралелі напрошуються, краще тримати їх при собі.
Звичка дражнити коханого/кохану
Фахівець зі взаємин також радить не дражнити свого партнера – «не принижувати його регулярно».
Легке кепкування з другої половинки може бути нормальним, якщо обоє на це згодні, вважає пан Ґюнтер. Однак нав’язливе дражніння призведе до того, що партнер втратить впевненість в собі, розповіло видання Daily Mail.
Таврування словами
Також варто уникати висловлювань зі словами «завжди» та «ніколи». Наприклад, «Ти завжди такий», «Ти ніколи не робиш цього» тощо.
«Такі висловлювання зазвичай змушують партнера захищатися», – зазначив психотерапевт. А це – не найкращий спосіб вести діалог.
У будь-якому разі потрібно ставити себе на місце коханої людини та уявляти власну реакцію на таку зневажливу поведінку, що руйнує стосунки.
Фото: pexels.com