Жінки, увага! Спати менш ніж п’ять годин на добу смертельно небезпечно

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Масштабне дослідження вчених з Університету Піттсбурга (США) передусім стосувалося жінок. Однак чоловікам теж корисно дослухатися до висновків науковців.

Як проходило дослідження 

Команда залучила до дослідження 3000 жінок віком від 42 до 52 років. Протягом 16 років вони регулярно відповідали на запитання анкет стосовно свого сну та проблем зі здоров’ям. Науковців передусім цікавило, скільки годин в середньому учасниці спали щоночі та чи страждали вони на безсоння.

За період дослідження команда зареєструвала 200 серцево-судинних подій, передусім інфарктів, з яких 23 мали летальний кінець.

Близько 10 відсотків учасниць повідомили про проблеми із засипанням щоночі, а 25 відсотків розповіли, що вони прокидаються кілька разів за ніч.

363 респондентки (або 14 відсотків) спали в середньому менш як п’ять годин на добу. А 760 (або 30 відсотків) – понад вісім годин.

Більша частина опитуваних – 1395 учасниць (або 55 відсотків) – спали щоночі близько шести з половиною годин, розповіло видання Daily Mail.

Окремий аналіз команди стосувався повідомлень про симптоми безсоння, такі як проблеми із засинанням, пробудження кілька разів за ніч або раніше запланованого часу.

Дослідники проаналізували отримані дані з поправкою на такі фактори, як вік, індекс маси тіла (ІМТ), етнічна приналежність, освіта та супутні захворювання.

likar vymiryuye tysk - Здоров'я - 50Plus

Про що дізналися дослідники

Команда виявила, що жінки, котрі спали менш як п’ять годин на добу, в середньому на 75 відсотків частіше страждали від серцево-судинних проблем. Зокрема від інфаркту, інсульту, серцевої недостатності та ішемічної хвороби серця. Вчених вразило те, що цей взаємозв’язок залишався незмінним навіть за врахування таких факторів, як ІМТ та супутні захворювання.

На думку науковців, такі результати можуть бути пов’язані з тим, що недосип провокує підвищення кров’яного тиску та спричиняє резистентність до інсуліну. А це своєю чергою загрожує пошкодженням кровоносним судинам. Також недостатня кількість сну впливає на здоров’я серця через дерегуляцію гормонів голоду та ситості, підвищуючи ризик ожиріння.

Як зауважила докторка Ребекка Терстон, керівниця дослідження, завідувачка кафедри жіночого здоров’я та деменції, симптоми безсоння, що зберігаються в середньому віці або виникають при короткому сні, пов’язані з вищим ризиком серцево-судинних захворювань серед жінок.

Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC) рекомендує спати по сім-дев’ять годин щоночі. Однак дослідження показують, що кожна третя доросла людина регулярно нехтує цією рекомендацією. Згідно з даними опитувань, близько половини жінок середнього віку не сплять навіть сім годин. А тим часом жінки саме цієї вікової групи є особливо незахищеними від серцево-судинних захворювань. Падіння рівня естрогену в цьому віці призводить до того, що кровоносні судини стають жорсткішими. А це порушує приплив крові до серця.

Відповідно до статистики, 60 мільйонів жінок у США страждають на ту чи іншу форму серцево-судинних захворювань.

Результати дослідження опублікував журнал Circulation Американської кардіологічної асоціації.

В Україні серцево-судинні захворювання є ключовою причиною смертності населення. 50 відсотків жіночих смертей та 40 відсотків чоловічих спричинені саме хворобами серця та судин. Згідно з даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за цим показником наша країна є одним зі світових лідерів.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU