Звичка сутулитися не псує здоров’я спини: спростування міфу

FacebookTwitterLinkedinTelegram

«Якщо сутулитимешся, заробиш сколіоз», – казали нам у дитинстві батьки та вчителі. Виявляється, твердження про те, що звичка сутулитися може призвести до захворювань спини, є лише міфом. Так само міфом є й рекомендація лікарів дотримуватися ідеальної постави, яка нібито запобігає цим захворюванням.

Фізіотерапевт Кріс Маккарті, консультант зі здоров’я хребта та дослідник Університету Манчестер Метрополітен, заявив: правильної для спини пози не існує. Доктор Маккарті порадив забути все, що нам колись розповідали про «ідеальну» поставу. А архаїчні побоювання щодо сутулості, за його словами, – «це просто нісенітниця».

По суті, це означає, що погана поза не стане причиною болю у спині, а хороша – не запобіжить йому.

Як медик обґрунтував свою точку зору

У своїй статті для The Conversation Кріс Маккарті написав: «Є досить вагома причина, чому сутулість не пошкоджує наш хребет. Це тому, що наш хребет влаштований таким чином, щоб забезпечувати такі різноманітні рухи, як олімпійська важка атлетика й танці у підвішеному стані».

Звичку сутулитися доктор Маккарті назвав «не такою вже поганою». Ба більше: за його словами, сутула поза – така сама корисна, як будь-яка інша.

Тоді як будь-яка позиція, в якій людина перебуває досить довго, може бути шкідливою, додав він.

«Ви відчуєте м’язову втому в будь-якому положенні. І це може спричинити деякий дискомфорт, який є сигналом, що вам потрібно змінити позу», – пояснив експерт.

cholovik sydyt za stolom - Здоров'я - 50Plus

Наше тіло створене для змінювання поз

Як вважає доктор Маккарті, «зміна наших рухів – це те, для чого ми створені».

Він запропонував дотримуватися правила «20:20:20». Відповідно до нього, потрібно відривати погляд від екрана комп’ютера кожні 20 хвилин. Після чого слід дивіться на 20 метрів уперед протягом 20 секунд, а потім змінювати позу, розповіло видання Daily Mail.

Це корисно не лише для хребта. Новий рух кожні 20 хвилин покращує наш настрій, позитивно впливає на здоров’я очей та концентрацію, а також підтримує в тонусі м’язи хребта.

За словами фізіотерапевта, більшість сучасних рекомендацій зосереджені на регулярному русі, перервах, легких розтяжках та фізичних вправах протягом дня.

«Довге статичне стояння не є комфортнішим, ніж тривале статичне сидіння. Тоді як перехід протягом дня від сидіння до стояння і навпаки, безперечно, є найкращою стратегією для зменшення дискомфорту у хребті», – зауважив лікар.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU