Кажуть, у ліжку слід робити лише дві речі: спати та кохатися. Але багатьом з нас здається, що друге завжди у пріоритеті. Насправді, як показало дослідження британського журналу Good Housekeeping («Добре домогосподарство»), 85 відсотків жінок віддали б перевагу хорошому нічному сну, а не оргазму. Що стосується сильної статі, то цей показник скромніший: лише 52 відсотки чоловіків готові проміняти секс на сон.
Такий результат пояснюється зовсім не тим, що жінки та чоловіки раптом перестали любити секс. Просто і перші, і другі по ночах стали спати гірше, ніж свого часу спали їхні батьки, бабусі та дідусі. Тож багато наших сучасників постійно мають одне бажання: добре виспатися.
Про що дізналися дослідники
Розрив між чоловічими та жіночими показниками команда дослідників виявила, опитавши 1800 осіб обох статей. Він пов’язаний із тим, що якість сну в жінок гірша, ніж в чоловіків.
79 відсотків усіх учасників дослідження зізналися, що вони мають проблеми зі сном і сплять в середньому на одну-дві години менше, ніж їм хотілося б.
Хоча більшість респондентів вважає за потрібне спати в ідеалі не менш як вісім годин на добу, це вдається лише 15 відсоткам жінок та 23 відсоткам чоловіків.
Автори дослідження озвучили також результати поглибленого аналізу звичок британців, що виявив цікаву тенденцію стосовно організації сну. Виявляється, близько 9 відсотків людей, що мешкають в парі, не сплять в одному ліжку. 92 відсотки з них сплять в окремих кімнатах, а 5 відсотків – на різних ліжках в одній кімнаті.
За даними журналу, через серйозні проблеми з нічним відпочинком британці дедалі більше захоплюються засобами, що допомагають краще спати. Такими як аромотерапія, чаї, харчові добавки та трекери сну, розповіло видання Daily Mail. Також популярні спеціальні матраци та подушки, що теж сприяють гарному нічному відпочинку: їх готові придбати 80 відсотків учасників. Дослідники повідомили, що 72 відсотки добровольців уже витратили гроші на засоби для сну.
Торішнє британське дослідження засвідчило, що люди, які регулярно приділяють час фізичній активності, рідше страждають від безсоння.
Фото: pexels.com