Люди більш схильні до благодійності, якщо вночі вони добре спали

FacebookTwitterLinkedinTelegram

У всіх нас бувають дні, коли ми почуваємося особливо щедрими, хоча в інших випадках вважаємо за краще залишити свої гроші при собі. Нове дослідження показало, що бажання жертвуєте гроші на благодійність може залежати від того, наскільки добре людина спала вночі.

Про що дізналися науковці

Команда вчених з Бернського університету (Швейцарія) стверджують, що люди з більшою ймовірністю жертвують гроші на благодійність, якщо вони добре виспалися.

Дослідники залучили до експерименту 54 дорослих. Його метою було вивчення так званої просоціальної поведінки – тобто вчинків, які роблять заради того, щоб принести користь іншим.

Спочатку науковці записували за допомогою датчиків мозкову активність учасників під час звичайного нічного сну. А наступного дня добровольці брали участь у грі. Під час цієї гри їм давали фішки, еквівалентні реальним грошам. Учасники мали вирішити, чи хочуть вони залишити їх собі або ж бажають віддати певну частину «на суспільне благо».

Результати показали, що люди з вищими показниками активності повільнохвильового сну (що означає глибший сон) з більшою ймовірністю жертвували гроші.

mozok - Психологія, Здоров'я - 50Plus

Ця мозкова активність була зафіксована у правій скроневій частці, що пов’язана з роздумами стосовно інших людей, розповіло видання Daily Mail. Цікаво, що тривалість сну учасників, схоже, не впливала на їхнє рішення під час гри.

У звітній статті команда заявила: «Просоціальна поведінка має життєво важливе значення для збереження цілісності нашого суспільства. Ці результати сприяють формуванню нової концепції, що пояснює зв’язок між сном та просоціальною поведінкою».

Хороша якість сну зазвичай визначається здатністю швидко заснути (протягом 15 хвилин) та продовжувати спати, не прокидаючись багато разів протягом ночі.

Люди, які сплять міцно і довго, вони зазвичай почуваються відпочилими протягом усього дня та свідчать, що задоволені своїм нічним сном.

Результати дослідження опублікував журнал Neuroscience.

Попереднє дослідження вчених з Університету Калгарі (Канада) також виявило значний зв’язок між якістю сну людини та її здатністю співчувати іншим.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU