Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Кохання з першого погляду й на все життя: чи справді воно існує?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Чи існує кохання з першого погляду або це лише просто казковий ідеал? Фахівці намагалися відповісти на це та інші питання.

Чи дійсно існує кохання на все життя?

Ні для кого не секрет, що одруження з прекрасним принцом є головним сюжетом незліченної кількості казок. Хоча це звучить ідеалістично, але докторка Луїза Годдард-Кроулі каже журналістам Daily Mail, що знайти споріднену душу, яка є єдиним та неповторним коханням, може кожен з нас.

За словами психологині, існує кохання на все життя чи ні – це особисте переконання, і воно може значно відрізнятися від людини до людини. Зрештою, прагнення до повноцінних та тривалих стосунків має ґрунтуватися на індивідуальних цінностях, потребах та досвіді, а не на жорстокому дотриманні романтичного ідеалу.

Кохання на все життя

Важливо визнати, що ЗМІ, включаючи романтичні фільми та книги, часто представляють ідеалізовані та романтизовані версії кохання та стосунків. Пані Годдард-Кроулі стверджує, що міцні відносини зосереджені навколо чотирьох ключових компонентів, які включають сумісність, зусилля, спільні цінності та спілкування. Психологиня також додає, що пошук партнера, з яким у вас є сумісність і спільне зміцнення стосунків, має перевагу над поняттям пошуку єдиного та неповторного кохання.

Докторка Гурпріт Каур погоджується зі своєю колегою та додає, що на все це впливатимуть культурні, соціальні, релігійні, духовні та економічні чинники. За її словами, можливо, що ідея «кохання на все життя» настільки ж важлива, як і особистий зв’язок із цією концепцією.

Чи насправді можна закохатися з першого погляду?

Закоханість з першого погляду – це ще одна особливість, властива багатьом романтичним фільмам. Насправді, за словами пані Каур, це нереально, тому що багато неодружених приймають початковий потяг за феномен кохання.

Психологиня зазначає, що спочатку може виникнути сильне почуття потягу, яке легко прийняти за кохання. Фізичне ваблення можна сприйняти за інтенсивні емоційні почуття та витлумачити як ознаку чогось набагато глибшого.

Закохатися з першого погляду

Пані Каур пояснює, що на перших етапах стосунків більшість людей часто поводяться найкращим чином і, можливо, уважніше, ніж зазвичай. Це значно посилюється в таких шоу, як «Одружені з першого погляду», де знімальна та експертні групи залучені протягом усього процесу. Однак визначення сумісності у цінностях, цілях та особистості часто потребує часу у реальності та відбувається через різноманітний спільний досвід.

Пані Годдард-Кроулі погоджується з цим, але додає, що зрештою, якість зв’язку має більше значення, ніж те, наскільки швидко він розвивається. Бо не існує універсального графіка для пошуку правильного супутника життя.

Ознаки того, що ви знайшли справжнє кохання на все життя

Доброта, розум та гарне почуття гумору – одні з незлічених типових рис, які ми можемо сподіватися знайти у партнері. Проте пані Годдард-Кроулі пояснює, що пошук єдиного кохання на все життя вимагає набагато більше, ніж це. Потрібно знайти баланс між стабільністю та несподіванкою.

За словами психологині, хоча комфорт і стабільність важливі, у стосунках все одно має бути іскра хвилювання та привабливості. Однак тривога може призвести до неправильного тлумачення того, чи знайшли ви справжнє кохання, викликаючи надмірне мислення, сумніви та страх бути покинутим. Це може посилити незахищеність, поведінку уникнення та нереалістичні стандарти.

Кохання на все життя

Окситоцин, який часто називають «наркотиком кохання», – це гормон, який виробляється у мозку, стимулюючи почуття близькості та довіри. Тим часом адреналін – це ще один гормон у нашому організмі, який часто пов’язаний із новими враженнями та хвилюванням.

За словами доктора Годдард-Кроулі, поєднання цих двох гормонів може іноді ускладнювати пошук «того самого». Проте справжня друга половинка дозволить вам відчути повагу та прийняття таким, яким ви є.

Адреналін може призвести до закоханості, коли стосунки стають хвилюючими і пристрасними. Однак цей тип потягу часто є короткочасним і не обов’язково призводить до глибокого, довготривалого зв’язку.

Окситоцин відіграє важливу роль у створенні та підтримці емоційних зв’язків у довготривалих стосунках. Це те, що сприяє почуттю безпеки, прив’язаності та зв’язку між партнерами.

Чи варто довіряти своїм першим враженням?

Пані Каур стверджує, що не завжди слід довіряти першим враженням, оскільки на них може впливати цілий ряд різних чинників. За її словами, на результат можуть вплинути нервування на першому побаченні та несвідомі упередження, а також ваш власний настрій у цей день.

Сценарій, за яким пара спочатку зустрічається, також може піддаватися романтичному погляду на те, якими мають бути партнери один для одного. Відхід від ідеалів та кліше «він повинен…» допоможе побачити іншу людину більш реалістично та надасть шанс вирішити, чи варто продовжувати стосунки.

Фото: pixabay.com, pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU