90% провідних виноробних регіонів не виживуть через потепління

Дослідники вважають, що зміна клімату передусім загрожує виноробням Іспанії, Італії, Греції та південної Каліфорнії.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда науковців на чолі з Корнелісом ван Леувеном з дослідницького інституту сільськогосподарських наук Бордо (Франція) стверджує, що переважна кількість виноградників світу не витримає кліматичної кризи та перестане процвітати до 2100 року. При цьому на планеті виникнуть нові регіони для вирощування винної лози.

Про що розповіли дослідники

Згідно з новим аналізом, чимало найзнаменитіших виноробних регіонів світу можуть стати непридатними для вирощування винограду, якщо до кінця століття глобальна температура перевищить 2 °C. А це, на думку експертів, доволі ймовірний сценарій кліматичної кризи, враховуючи поточні тенденції щодо значних викидів парникових газів. Йдеться передусім про винні території півночі Іспанії та Італії, півдня Франції та Каліфорнії, а також Греції, ПАР та Аргентини.

Як повідомили вчені, близько 90 відсотків винних регіонів, що нині процвітають, можуть не витримати руйнівного удару з боку глобального потепління.

При цьому 29 відсотків регіонів розвинутого виноробства зазнають найекстремальніших кліматичних умов, таких як аномальна спека та надмірна посуха.

vynogradnyk - Природа - 50Plus

Географія виробництва вина зміниться

Оскільки зміна клімату вплине на врожайність винограду, склад винограду при збиранні врожаю та якість вина, географія виноробства може змінитися. Однак зростання виноробства в районах, де його раніше не було, може чинити тиск на водні ресурси та дике довкілля, повідомляє Daily Mail.

Дослідники вважають, що глобальне потепління може позитивно вплинути на розвиток нових регіонів виноробства у Великій Британії, Тасманії та штаті Вашингтон.

Очікується, що до кінця століття площа Європи, здатна вирощувати вино, збільшиться приблизно на 40 відсотків, вважають вчені. Території виноробства можуть також розширитися у штаті Вашингтон та на півночі Франції.

Результати дослідження опублікував журнал Nature Reviews Earth & Environment.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU