Коли Бріджіт Джонс покинули, вона відразу потяглася за відерцем з морозивом, щоб заспокоїти свій душевний біль. І вчені знають, чому вона це зробила.
Самотні жінки прагнуть солодощів, адже вони діють як «емоційні болезаспокійливі», кажуть науковці.
Команда з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (США) заявила, що результати її нового дослідження наголошують на «порочному колі між нездоровим харчуванням і негативними психічними симптомами».
А провідний автор роботи – доктор Сяобей Чжан – застеріг самотніх ласунок: якщо вони підкорюватимуться своєму потягу до їжі (зокрема солодкої) та їстимуть більше, відчуття депресії в них посилюватиметься. І внаслідок цього вони їстимуть дедалі більше.
Про що дізналися вчені
Науковці залучили до дослідження 93 жінок. На першому етапі роботи всіх їх запитали, наскільки самотніми та ізольованими вони почуваються. Також учасниці розповіли про свої харчові звички. Після цього команда проаналізувала склад тіла кожної жінки та оцінила вміст жиру в ньому.
Результати показали, що більш соціально ізольовані жінки мають вищий рівень жиру в організмі. Вони споживають більше шкідливих продуктів. Їм притаманний сильніший потяг до їжі та неконтрольований режим харчування. Також найсамотніші респондентки продемонстрували більшу кількість симптомів тривоги та депресії, ніж решта досліджуваних жінок.
На другому етапі учасницям показували різні види їжі – від гострої до солодкої, а також нехарчові предмети. Коли жінки дивилися на зображення, МРТ фіксувало активність їхнього мозку, розповіло видання Daily Mail.
У найсамотніших жінок активність нижньої тім’яної частки, що контролює потяг до солодкої їжі, була найбільшою. МРТ-сканування також виявило знижену активність в тих ділянках мозку, що відповідають за самоконтроль.
Дослідники зазначили, що солодка їжа має свого роду знеболювальний ефект: вона «може зменшити емоційний біль, пов’язаний із соціальною ізоляцією».
Автори попередніх досліджень зауважували, що самотність забирає роки життя і є не менш небезпечною, ніж куріння та ожиріння.
Науковці неодноразово попереджали, що самотність підвищує рівень гормону стресу кортизолу. А це може призвести до нездорового набряку всередині тіла, збільшення ваги та резистентності до інсуліну, що може спричинити діабет.
Фото: pexels.com