Коли дні стають теплішими, немає нічого кращого, ніж відкрити баночку або пляшку холодного пива. Тож чому охолоджене пиво таке смачне, а пиво кімнатної температури нагадує помиї? Дослідники вважають, що вся річ у тім, як поводиться алкоголь на молекулярному рівні за різних температур.
Команда дослідників з Китайської академії наук виміряла «кут змочування» серії розчинів, що складалися з різних концентрацій етанолу у воді. Внаслідок цього вчені отримали уявлення про те, як молекули в суміші взаємодіють одна з одною. Вони виявили, що за низьких концентрацій спирту навколо молекул води молекули етанолу утворювали виразні пірамідальні структури. Однак коли концентрація спирту збільшувалася, молекули етанолу починали вишиковуватися в ланцюжок.
На всі ці утворення вплинула, зокрема, й температура, розповіло видання Daily Mail. У п’ятивідсоткових розчинах етанолу (як у пиві) вони виявили більш помітне збільшення ланцюжкових структур при охолодженні до 5 °C порівняно з кімнатною температурою.
Це пояснює, чому професійні дегустатори фіксують сильніший смак етанолу в пиві після того, як воно зберігалося в холодильнику. Етанолу властивий гіркуватий та водночас трохи солодкуватий смак.
«Ось чому нам подобається пити холодне пиво», – сказав провідний автор дослідження Лей Цзян.
Фото: pexels.com