Митний трилер: контрабандист-витівник віз у штанах понад сто живих змій

У Китаї митники спіймали контрабандиста, який намагався провезти до країни більш як сотню живих змій, прихованих у штанах.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Китайська митна служба затримала чоловіка, що перетинав кордон з десятками живих змій у власних штанах. Винахідливого порушника митники перехопили в порту Футянь, на кордоні між Гонконгом та Шеньчженем.

«При огляді співробітники митниці виявили, що кишені штанів пасажира були набиті шістьма полотняними мішками із зав’язками та заклеєні скотчем», – заявила митна служба Китаю.

У мішках було виявлено 104 живі змії «всіляких форм, розмірів та кольорів», йшлося у заяві. Метод транспортування видався надто радикальним навіть для бувалих працівників митниці.

За допомогою герпетологів вони оперативно ідентифікували в колекції контрабандиста п’ять видів плазунів, розповіло видання IFLScience: зокрема західну змію, а також молочну, техаську щурячу, бичу та кукурудзяну.

Більшість з них не є типовими для Китаю. За свідченням експертів, змії-мандрівниці не були отруйними.

змія у чоловіка на шиї

Центр контрабанди тварин

Саме таку репутацію за довгі роки заробила країна. А нещодавній випадок – яскравий приклад того, що нелегальна торгівля дикими тваринами тут надзвичайно поширена. При цьому способи їх вивезення набувають дедалі карикатурніших форм.

Попит на контрабандних диких тварин у Китаї катастрофічно високий. Їх часто ввозять для використання у традиційній медицині. Також їх розглядають як домашніх тварин та інвестиції.

панголін

Панголін

Варто пригадати, що у 2010-2021 роки у країні зафіксували 192 випадки контрабанди панголінів. Під час викриття цих злочинів працівники правопорядку нарахували 74 500 мертвих панголінів, повідомило Агентство з екологічних розслідувань Китаю.

митники демонструють контрабанду

Проте останніми роками країна намагалася позбутися свого реноме центру контрабанди тварин. У лютому 2020 року вищий законодавчий орган країни оголосив про рішення «повністю заборонити незаконну торгівлю дикими тваринами та виключити вживання диких тварин в їжу, щоб захистити життя і здоров’я людей». Ті види, торгівля якими вже була заборонена, отримали посилений захист. А китайський уряд пообіцяв, що покарання для порушників, яких спіймають на контрабанді тварин, будуть суворішими.

Попри міжнародні зусилля щодо припинення контрабанди та продажу екзотичних тварин, що існують під загрозою зникнення, ця індустрія у світі нині оцінюється у 20 мільярдів доларів на рік. Вона дедалі більше пов’язана з організованою злочинністю, збройним насильством і, звичайно, зі збитками для довкілля.

«Торгівля дикими тваринами – четверта за величиною незаконна діяльність у світі, що поступається лише зброї, наркотикам і торгівлі людьми», – зазначили в Лондонському зоопарку (ZSL).

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU