Кожному п’ятому виду мігруючих тварин загрожує вимирання

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Антропогенна діяльність є ключовою загрозою для існування цих тварин. Найбільше популяції мігруючих видів потерпають від вирубки лісів, будівництва, забруднення та втрати довкілля, а також, звісно, кліматичної кризи.

Про небезпеки для тварин, що мігрують, повідомила Організація Об’єднаних Націй. У своєму повідомленні ООН послалася на свіжу доповідь «Стан мігруючих видів у світі», що її опублікувала Боннська конвенція, або Конвенція про збереження мігруючих видів диких тварин (CMS).

Згідно зі звітом конвенції, 22 відсотки видів тварин нашої планети, що мігрують, перебувають під загрозою зникнення. А чисельність 44 відсотків видів невпинно скорочується.

Автори доповіді використали дані таких установ, як BirdLife International, Міжнародний союз охорони природи (МСОП) та Лондонське зоологічне товариство (ZSL).

«Нинішня доповідь ясно показує нам, що стихійна діяльність людини ставить під загрозу майбутнє мігруючих видів», – заявила Інгер Андерсен, виконавча директорка Програми ООН з навколишнього середовища.

Факти й цифри

Щороку мільярди тварин здійснюють міграційні подорожі сушею, річками, океанами та небом. Вони перетинають кордони та континенти. Деякі з них долають тисячі кілометрів усією земною кулею, щоб прогодуватися та розмножитися.

Мігруючі види надзвичайно важливі для підтримки світових екосистем; вони, зокрема, запилюють рослини та транспортують поживні речовини.

З 1189 видів тварин, визнаних CMS такими, що потребують міжнародного захисту, 260 (22 відсотки) перебувають під загрозою зникнення, а 520 (44 відсотки) демонструють скорочення популяцій.

З 260 видів, що перебувають під загрозою зникнення, 68 перебувають у найкритичнішому стані. Інформація про них зафіксована в Червоному списку Міжнародного союзу охорони природи (МСОП).

Унікальна фауна Землі в небезпеці

Під загрозою вимирання опинилася черепаха-яструб. Ця дивовижна тварина із загостреним дзьобом і яскравим зубчастим панциром мігрує тропічними водами світу. Люди історично полювали на цей вид, пише Daily Mail.

cherepaha - Природа - 50Plus

Неабияке занепокоєння природоохоронців стосується ситуації з рибою, зокрема, осетровими, скатами та акулами. Загалом під загрозою зникнення перебуває 97 відсотків усіх видів риб, внесених до списку CMS.

У зоні найбільшого ризику опинилася зубчаста акула-молот, що мігрує глибинними водами, доки не досягне дорослого розміру. Браконьєри полюють на неї через її цінні плавники.

З наземних тварин посиленого захисту потребує спіральнорога антилопа, що мешкає в пустелі Сахара.

Відповідно до звіту, міграції багатьох тварин перешкоджають побудовані людиною перепони, такі як мости та дороги. Ці фізичні бар’єри знижують шанси на успішну міграцію, а отже, на виживання особин. Нефізичні перешкоди, що виникли внаслідок промислового розвитку та судноплавства, теж є «величезними бар’єрами для мігруючого населення».

antylopa - Природа - 50Plus

Серед інших факторів, що сприяють вимиранню видів,– забруднення пестицидами, пластиком та важкими металами, світлове забруднення та підводний шум.

Конвенція про збереження мігруючих видів диких тварин (CMS) – міжнародна угода, підписана 1979 року в Бонні (Німеччина). Мета конвенції – охорона видів тварин, що мігрують сушею, морем чи повітрям, а також їхніх місцеперебувань на шляхах міграції.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.