Особливо цінним для організму є поєднання в картоплі фосфору та кальцію. У бульбі вони перебувають саме в тій пропорції, що є потрібною для зміцнення кісток. Адже дефіцит кальцію та надлишок фосфору у складі продуктів зменшують щільність кісток і призводять до розвитку остеопорозу. З картоплею в раціоні можна задовольнити щоденну потребу у магнії, цинку, залізі, вітаміні С чи фолієвій кислоті. Варені бульби є багатими на крохмаль і майже не містять жиру.
Інгредієнти: картопля – 500 г, сир – 100 г, вершкове масло – 20 г, кріп та петрушка – по 3 стебла з листям, сіль та чорний мелений перець – за смаком.
Для полегшення процесу чищення молоду картоплю варто протягом 10 хвилин замочити у холодній воді. Щоб швидко знялася тонка шкірка, середні бульби треба вимити щіточкою або добре потерти під водою абразивною стороною кухонної губки.
Складаємо очищену картоплю в каструлю, заливаємо водою, солимо і варимо на середньому вогні близько 15 хвилин. Після варіння зливаємо воду з-під картоплі у банку, щоб використати у приготуванні страв замість бульйону.
Варену картоплю розрізаємо на чверті і посипаємо розім’ятим сиром. Зверху викладаємо шматочок вершкового масла і посипаємо зеленню.
Лайфхак
* Якщо на півгодини і довше залишити бульби в холодній воді, картопля вийде водянистою. А коли залишити очищені бульби на повітрі, вони потемніють. Чистити картоплю потрібно перед самим варінням.
* Воду, в якій варилася картопля, можна використовувати для варіння супів. Така овочева добавка є кориснішою за звичайну воду, адже вона збагачена поживними речовинами, отриманими з картоплі. Картопляну воду можна так само використовувати у випічці як інгредієнт для тіста.
Фото з відкритих джерел